Vážení spoluobčané,

stejně jako v minulých letech bude předkládat obecní úřad - "Závěrečnou zprávu o stavu Obce Pertoltice". Tentokrát bude po provedení auditu hospodaření jejím obsahem ohlédnutí za rokem 2012. Kompletní zpráva bude k dispozici na obecním úřadě nebo v elektronické podobě na www.obecpertoltice.cz.

Troufám si říci, že tento rok byl pro nás úspěšným. A to jak podle ekonomických ukazatelů, tak v ohledu života obce. Máme za sebou spoustu hezkých akcí a specifických návštěv, které zajišťovala ve valné míře p. Marie Srpová. Vydařený byl ,,Dětský den,, - který proběhl ve spolupráci s SDH Pertoltice a SOKOLu Pertoltice, a to na místním fotbalovém hřišti a v jeho okolí. Prezentace naší obce byla navýšena i činností občanského sdružení ,,Lidové stavby o.s.,, které se zabývá záchranou vzácných objektů v obci a též věnuje péči uchovávání tradic.
Upevnili jsme vztahy s našimi stálými partnery, podepsali jsme nové dohody na další období. Pravidelně jsme vás o všem informovali. A to jak prostřednictvím obecních webových stránek, tak na stránkách vydání měsíčníku „Drbna 2012“. V minulém vydání měsíčníku byly zveřejněny základní ekonomické informace.
Cílem výroční zprávy je připomenout alespoň nejdůležitější události loňského roku. Do roku 2012 jsme vstoupili již se stabilizovaným rozpočtem. Mohli jsme si dovolit pevnější krok. Vedení obce chce i nadále svěřené finanční prostředky smysluplně investovat, přesunout na řešení palčivých problémů života našich občanů. Naším každoročním předsevzetím je, aby výdaje nepřesáhly reálné možnosti našich příjmů. Za minulý rok se můžeme pochlubit významně přebytkovým hospodařením. Ač se velkou měrou finančně podílíme na platbách za likvidaci odpadů a zejména na splácení úvěru pro výstavbu bytového domu, držíme se stále v plusových číslech ve vztahu k ročnímu hospodaření. Zátěží je i nadále samotný provoz bytového domu, a to za stavu, kdy nejsou byty plně obsazeny.
S financováním jen několika projektů pomáhal krajský úřad, stejně jako v jiných letech. Podařilo se nám dokončit vše, co jsme započali. Zároveň jsme tedy nebyli nuceni korigovat naše požadavky na plnění v žádném případě dotačního titulu.
Pro rok 2013 je stále hlavním cílem zvýšení kvality života v naší malé obci. Během roku jsme se snažili nejen zlepšit podmínky pro život našich občanů, ale také různými akcemi v nich probudit pocit sounáležitosti s domovským regionem. Být patriotem není žádná nemoc, abychom se toho zalekli.
O tom, jak Vámi zvolené vedení obce pracuje, vypovídá mnoho indicií, nejen výroční zpráva. Mohli jste se přesvědčit sami v rámci kontroly řešení Vašich záležitostí.
Věřím, že také rok 2013, bude rokem úspěšným. Rádi bychom pokračovali v započatých tradicích a v rámci naší obce uspokojili, a to co možná nejvíce, požadavky občanů na spokojený život. A to se vším všudy. V tom nám bude ještě nějaký čas určitě bránit i přetrvávající malý zájem o dění v našem regionu, který je tak trochu stále na okraji zájmu státu. Zatím se zdá, že novému krajskému vedení není vše tak lhostejné, jak tomu bylo doposud. Pro reálné zhodnocení je třeba ještě vyčkat.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli, ať již jakoukoliv měrou na práci pro obec, pro zlepšení podoby života v naší obci. Věřím, že takových lidí bude postupně přibývat.

Viktor Podmanický, starosta

Datum vložení: 14. 4. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 11. 4. 2022 21:42

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.