Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Hasiči - branný závod 2004 - 6
Hasiči - branný závod 2004
zobrazení: 1647
známka: 0
 

Drbna

DRBNA KVĚTEN - ČERVEN 2018.

Drbnu s obrázky, ve formátu PDF, naleznete zde 201511041801_drbnaodkaz


 
 
 

Dolní Pertoltice č.p. 59, 463 73 Habartice

ou_pertoltice@volny.cz
www.obecpertoltice.cz

Obecní úřad a sbor pro občanské záležitosti přeje všem našim občanům, kteří v měsíci květnu slaví třeba svá prvá či případně již několikátá a co víc, třeba již v desetiletích vzpomínaná a slavená výročí svého narození mnoho štěstí, zdraví a perfektní pohody.

OZNÁMENÍ OÚ (vp)
VOLBY OZ

Pro volební období 2018 – 2022 , schválilo zastupitelstvo počet členů zastupitelstva ve stejné výši. Zastupitelstvo obce bude mít tedy opět 9 členů.

V souvislosti se zajištěním řádného průběhu voleb do zastupitelstva obce, uveřejňujeme výzvu k nahlášení vašeho zájmu pracovat ve volební komisi obce. Při nenaplnění volební komise členy, které navrhnou – delegují, jednotlivé volební strany a uskupení, bude starosta obce dojmenovávat členy z řad občanů. Kdo z vás by měl zájem se stát členem/členkou volební komise, nechť kontaktuje strostu obce telefonicky, popřípadě e-mailem
( obec.pertoltice@volny.cz).Děkujeme.

ZPRÁVA O ČINNOSTI OBECNÍHO ÚŘADU - za měsíc duben, květen 2018
 příprava zasedání zastupitelstva, příprava jednání výborů zastupitelstva – řešení pohledávek vůči obci – příprava pronájmů obecního majetku ( nové smlouvy) – jednání Mikroregionu Frýdlantsko – aktualizace webových stránek, opravy majetku obce, školení zaměstnanců obecního úřadu GDPR, zajištění technické prohlídky hasičské techniky, opravy techniky obce, opravy techniky na údržbu zeleně, příprava a provedení rekonstrukce místní komunikace.

AKTUÁLNĚ
Pohotovost ve Frýdlantu má naději, sloužit chtějí praktičtí lékaři

Pokud skončí pohotovost ve frýdlantské nemocnici, začnou ji ve městě sloužit zřejmě praktičtí lékaři. Reagují tak na zprávy vedení nemocnice, která tvrdí, že nemá dostatek doktorů. Hrozí tak, že region zůstane bez pohotovosti už od 1. července letošního roku. „Rozhodnutí frýdlantské nemocnice nás zarazilo a šokovalo. I tím, že takto zásadní věc oznamuje vlastně na poslední chvíli. Lékařská pohotovostní služba je pro zdravotní péči ve Frýdlantu a na Frýdlantsku podle nás zásadní. Její ukončení by znamenalo přetížení zdravotnické záchranné služby, nemocnice v Liberci a velké potíže pro místní obyvatele,“ uvedla praktická lékařka Šárka Pokorná. Proto prý se svými kolegy zmobilizovali veškeré síly, spojili se i se specialisty, kteří ve Frýdlantu nebo v okolí žijí a nabídli své služby pro zajištění pohotovosti v případě, že frýdlantská nemocnice ji už nebude poskytovat.
Mají ale podmínku. Své služby nabídnou pouze v případě, že pohotovost nebudou sloužit pod hlavičkou Nemocnice Frýdlant, potažmo EUC jako jejího provozovatele a ani v její budově.
,,V případě, že budeme mít k dispozici adekvátně vybavenou ordinaci, pokusíme se zajistit pohotovost už od 1. července, pokud s ní k tomuto datu nemocnice opravdu skončí. Cítíme povinnost nenechat zdejší lidi na holičkách,“ dodala lékařka. Postoj praktických lékařů mile překvapil krajského radního Přemysla Sobotku. Na něm teď je, aby možnost, že pohotovost budou sloužit praktici, projednal s pojišťovnami, pomoc bude hledat i u liberecké nemocnice.
„Vzhledem k tomu, že se problém dotýká téměř 27 tisíc lidí, musíme ho vyřešit. A já teď věřím, že se nám to podaří,“ prohlásil Sobotka. ( převzato Idnes.cz)

PÁLENÍ ČARODĚJNIC
Poděkování všem, kteří se podíleli na přípravách i průběhu celého večera.
Poděkování patří též vám všem. Za účast a vytvoření přátelského večera.

Krásnolesský víceboj
V sobotu 21. dubna 2018 jsme s mladými hasiči vyrazili do Krásného Lesa na tamní víceboj. V každé kategorii bylo kolem patnácti družstev nebo u dorostu jednotlivců a tak jsme skromně pomýšleli jen na nemedailové pozice. Soutěžilo se v disciplínách štafeta dvojic, uzlová štafeta, spojování útoku a opičí dráha. Naše děti hravě splnily všechny úkoly, jen ty uzle jim nešly. Při vyhlášení jsme byli příjemně překvapeni. Naše mrňata skončila na 14. místě a druhé družstvo mladších žáků soutěž vyhrálo! Starší žáci dle očekávání obsadili střed výsledkového pole a byli osmí. Dorostenci běhali štafetu 100 metrů překážek, opičí dráhu a na závěr museli vylézt 4 metry po svislém laně. Dorostenka Růženka Valášková je již zkušená závodnice a tak všechny úkoly hravě zvládla a byla sedmá. Tomášovi Höflerovi nesedly stovky, přesto byl z našich chlapců nejlepší a skončil na 14. místě. Tomáš Prchal a Filip Lacina ztroskotali na laně. Filip si dokonce spálil prsty a musel být ošetřen. I tak nebyli na postu poražených. Skončili na šestnáctém a osmnáctém místě.

Květen plný soutěží
V květnu jezdí naši hasiči ze soutěže na soutěž ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 5. května jsme stihli hned dvě soutěže najednou. Děti sbíraly body do celoročního hodnocení v technických disciplínách CTIF ve Frýdlantě a dospěláci jeli zápolit v požárním sportu s PS 8 do Předlánec. Děti si nejprve na městském stadionu odběhly štafetu. Soutěží v ní 9 závodníků, kteří musejí překonat různé překážky. Běhala vždy dvě družstva najednou a tak i přesto, že bylo 19 týmů z celého Liberecka, jsme mohli brzo přejet na cvičiště pod zámek. Tady se odbývala druhá disciplína – útok CTIF. V té se například postupně roztahují čtyři hadice, stříká ze džberovek nebo vážou uzle. Ve štafetě na stadionu jsme neudělali žádnou chybu, ale protože jsme družstvo museli doplnit úplnými prťaty, byli jsme pomalejší a skončili osmnáctí. V útoku CTIF nám dělal problém příkop o rozměru 1,8 metrů. Dosáhli jsme v něm na 17. místo.
V Předláncích ženy a muži soutěžili úplně jinou ligu. Ostatní družstva nechali hravě za sebou a jak ženy, tak i naši muži svou kategorii vyhráli. Šlo o klasický požární útok se starou osmičkou, jen savice se spojovaly zvlášť a pak se natlačily do řeky a připojily na stroj. Po útocích přišla na řadu ještě tajná štafeta. V té jsme lehce zaváhali a obsadili 2. místo.
O týden později jeli mladí hasiči na generálku před posledním kolem Hry Plamen – na Štít města Frýdlantu. Nejprve se plnila štafeta dvojic. V té jsme obstáli na jedničku. Starší žáci v ní dokonce byli druzí. Pak přišly na řadu požární útoky. Ty nám na nácviku vůbec nešly, tak jsme se jich moc obávali. Mladším žákům se vcelku povedl. Jen dlouho stříkali na terče a s útokem v čase 54 sekund obsadili celkové 8. místo. Starší žáci lehce zaváhali při spojování hadic na základně, vše ostatní klaplo a dokončili tedy v čase 39 sekund. Na medailové pozice nám stačila jedna sekunda, takhle to bylo nepopulární 4. místo.

Pohotovost na Frýdlantsku definitivně převezmou praktičtí lékaři a specialisté
Lékařská pohotovost zůstane na Frýdlantsku i nadále. Od 1. července 2018 jí budou definitivně zajišťovat praktičtí lékaři a specialisté z Frýdlantska a lékaři Krajské nemocnice Liberec. Ta bude pohotovost také provozovat pod svou hlavičkou. Tyto informace přineslo další jednání Komise Rady města Frýdlantu pro řešení zdravotní obslužnosti ORP III. Frýdlant, které se v úterý 12. června 2018 uskutečnilo v sídle Libereckého kraje v Liberci.
„Zasedání komise přineslo jednu důležitou informaci, a sice že se provozovatel Nemocnice Frýdlant s.r.o., společnost EUC a.s. dohodla s Libereckým krajem na výpovědi smlouvy o zajištění lékařské pohotovostní služby pro region Frýdlantska,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Pohotovost od neděle 1. července 2018 převezme Krajská nemocnice Liberec, a.s., která ji bude zajišťovat praktickými lékaři a specialisty z Frýdlantska a také vlastními lékaři. „Pohotovost bude fungovat v prostorách současné plicní ambulance ve Fügnerově ulici ve Frýdlantu, která je v bezprostřední blízkosti nejen frýdlantské nemocnice, kam jsou lidé na pohotovost zvyklí jezdit, ale také hned vedle stanoviště Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Takže její pozice je ideální,“ doplňuje starosta Frýdlantu.

Kritickou situaci kolem zajištění lékařské pohotovosti pro Frýdlantsko začalo město Frýdlant řešit koncem května, kdy dostalo od nemocnice Frýdlant oznámení o nedostatku lékařů, kvůli kterému bylo provozování pohotovosti ohroženo. Frýdlant se obrátil s žádostí o pomoc na Liberecký kraj, se kterým na řešení krize úzce spolupracuje. „Pomyslný trn z paty nám vytrhli praktičtí lékaři a specialisté Frýdlantska, kteří přišli s prohlášením, že budou pohotovost od července sloužit sami. Jejich aktivita mě velmi potěšila, jejich přístupu si vážím. Díky nim a díky dalším lékařům z Krajské nemocnice Liberec, kteří se také budou na zajištění pohotovosti podílet, se nám podařilo lékařskou pohotovostní službu pro 25 tisíc obyvatel Frýdlantska zachránit,“ konstatuje náměstek hejtmana pověřený vedením resortu zdravotnictví, MUDr. Přemysl Sobotka. Jeho role tím ale nekončí. V dalších dnech ho čeká zajištění veškerých právních náležitostí a dalších nezbytných úkonů, které jsou k provozování pohotovosti ve Frýdlantu pod hlavičkou Krajské nemocnice Liberec nezbytné.
Na úterním jednání Komise Rady města Frýdlantu pro řešení zdravotní obslužnosti ORP III. Frýdlant pak došlo i na další body. Vyhodnocena jako fungující byla tříměsíční spolupráce frýdlantské nemocnice a záchranné služby, frýdlantská nemocnice také informovala o zachování současného rozsahu provozu chirurgického a gynekologického oddělení, minimálně do konce tohoto roku. „Osobně se ale obávám toho, že v příštím roce nemocnice stejně na těchto odděleních přejde na takzvanou jednodenní operativu a chirurgická a gynekologická ambulance budou fungovat jen v pracovní době. Ostatně nemocnice už o takovém směřování péče vyjednává se zdravotními pojišťovnami. Znamenalo by to definitivní konec nemocnice, na kterou jsme zvyklí, tedy nemocnice, která funguje 24 hodin denně. S tím se ale smířit nechceme, obyvatelé Frýdlantského výběžku platí stejné zdravotní pojistné jako třeba v Liberci nebo v Praze a mají právo na dostupnou základní zdravotní péči 24 hodin denně. Proto naše snaha o zachování tohoto typu péče bude dále pokračovat," říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.
Příští jednání Komise Rady města Frýdlantu pro řešení zdravotní obslužnosti ORP III. Frýdlant je naplánováno na začátek září.

DEN BEZ MRTVÝCH NA SILNICÍCH 16. 6. 2018

Je lépe být o pět minut později doma, než o pět minut dříve v márnici !
Buďte při jízdě pozorní, ohleduplní a zodpovědní - bez alkoholu a drog! Oči před sebe, obě ruce na volant !
ročník vyhlašuje Společnost pro ochranu před negativními vlivy reklamy. Partner: Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje

Vážení odběratelé,kvůli suchu a dlouhodobě zvýšené spotřebě pitné vody Vás žádáme o omezení odběru vody z vodovodního řadu pro jiné účely, než je běžné využití pitné vody. K napuštění bazénů prosím využijte možnost objednání cisterny s vodou na telefonním čísle 482 312 122. Upozorňujeme ale, že z technických důvodů bude zavážení vody cisternami možné až v příštím týdnu od 4. června 2018. Pro závlahu zahrad používejte užitkovou vodu.
Děkujeme za pochopení a respektování žádosti
Frýdlantská vodárenská společnost, a.s.Zahradní 768, 464 01 Frýdlant Tel. 482 312 122

Konzultační den pro podnikatele z Frýdlantska bude 21. 6.
Agentura CzechInvest ve spolupráci s partnery připravila konzultační den pro podnikatele z Frýdlantska. Přijďte konzultovat zdarma své podnikatelské záměry se zástupci agentur CzechInvest, CzechTrade a Agentury pro podnikání a inovace. Rádi Vám poradíme v oblasti dotační podpory či exportu. Přijít konzultovat mohou i začínající podnikatelé, popřípadě studenti s podnikatelským záměrem. Konzultační den proběhne v prostorách radnice ve Frýdlantu ve čtvrtek 21. června 2018 od 9.00 do 12.00 hodin.Vzhledem k omezené kapacitě míst je nutná registrace na e-mailu michal.heinzl@czechinvest.org, vaše údaje budou použity pouze pro účely realizace této marketingové akce. V emailu uveďte prosím jméno, název společnosti, kontaktní údaje a jaký záměr byste rádi konzultovali (např. pořízení nových technologií, rozšíření výroby, export do zahraničí, aj.). Konkrétní hodina konzultace Vám bude potvrzena ze strany regionální kanceláře. Registrace je otevřena do úterý 19. června 2018.

 
Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (26 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (16 hl.)
 
NE (18 hl.)
 
NEVÍM (16 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 76
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz