Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Pertoltický kostel - 4
Pertoltický kostel
zobrazení: 2504
známka: 0
 

Aktuality

Jezdíte křižovatkami bezpečně? A vnímáte přednost zprava?

n201706190919_krizovatkaNelze si při projíždění či procházení městem nevšimnout, že málokterý řidič dodržuje tzv. pravidlo pravé ruky na křižovatkách. Pokud jde o křižovatku, která není rozlišena dopravními značkami, musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům přijíždějícím zprava. Pravidlo je mezi řidiči obecně známé, ale v praxi se často nedodržuje.

Ve Frýdlantu je několik lokalit, kde není přednost upravena dopravním značením. Jmenujme alespoň jedno frekventované místo, které znají řidiči i ti, kteří řidičský průkaz nevlastní. Jedná se o křižovatku místní komunikace ul. Husova (úsek od pošty k náměstí) s místní komunikací ul. B. Němcové (komunikace vedoucí zadem kolem pošty). Tato křižovatka není značena dopravním značením. Zde můžete být denně svědky přestupků řidičů, kteří nedají přednost vozidlům přijíždějícím zprava. Řidiči jedoucí po ulici Husova kolem pošty směrem do náměstí totiž nejsou na hlavní pozemní komunikaci (jak si mnozí myslí) a musí dát přednost vozidlům, které přijíždí zprava, t. j. z ul. B. Němcové.

Připomeňme si, co nám říká zákon o provozu na pozemních komunikacích, abychom se nedopouštěli zbytečných přestupků a předešli tomu nejhoršímu – škodám na zdraví a majetku.

§ 22 zák. č. 361/2000 Sb.

Jízda křižovatkou
(1) Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou "Dej přednost v jízdě!" nebo "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci.
(2) Nevyplývá-li přednost v jízdě z ustanovení odstavce 1, musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím zprava nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím zprava.

MÚ Frýdlant, odbor dopravy


Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (69 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (66 hl.)
 
NE (66 hl.)
 
NEVÍM (61 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 262
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz