Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Vyhlášení výsledků I. ročníku literární a výtvarné soutěže - 14
Vyhlášení výsledků I. ročníku literární a výtvarné soutěže
zobrazení: 3544
známka: 0
 

Drbna

DRBNA ŘÍJEN - LISTOPAD 2016

Drbnu s obrázky, ve formátu PDF, naleznete zde 201511041801_drbnaodkaz


Dolní Pertoltice č.p. 59, 463 73 Habartice

ou_pertoltice@volny.cz
www.obecpertoltice.cz


Obecní úřad a sbor pro občanské záležitosti přeje všem našim občanům, kteří v měsíci říjnu slaví třeba svá prvá či případně již několikátá a co víc, třeba již v desetiletích vzpomínaná a slavená výročí svého narození mnoho štěstí, zdraví a perfektní pohody. Přejeme jmenovitě oslavenkyním a oslavencům:
Antonín Hamalčík 75 let, Romanec Josef 67 let, Novotný Milan 66 let, Plesar Jan 66 let, Vitásek Jaroslav 64 let, Tesařová Milena 63 let, Běloch Petr 61 let, Čepelíková Dagmar 60 let, Hejlová Jitka 60 let, Pajkrtová Marie 59 let, Knapová Blanka 57 let, Srpová Růžena 53 let, Vokálek Vlastimil 48 let, Soukup Jaroslav 44 let, Loučková Pavlína 44 let, Doová Šárka 43 let, Hofmanová Dagmar 43 let, Votrubec Jiří 42 let, Klozová Zdenka 32 let, Kloz Tomáš 29 let, Pospíchal René 25 let, Krivčíková Lucie 25 let, Pospíchal rené 25 let, Richtr Josef 22 let, Andrš Jaroslav 20 let, Bubeníčková Alexandra 20 let, Bubeníčková Michala 19 let, Hofman Ondřej a Tomáš 9 let a Novotnyj Daniel David 8 let, Bari Michael Kristián 4 roky a Krivčíková Kristýna 3 roky.

Obecní úřad a sbor pro občanské záležitosti přeje všem našim občanům, kteří v měsíci listopad slaví třeba svá prvá či případně již několikátá a co víc, třeba již v desetiletích vzpomínaná a slavená výročí svého narození mnoho štěstí, zdraví a perfektní pohody. V měsíci listopadu přejeme jmenovitě oslavenkyním a oslavencům:
Marta Mlynková 70 let, Josefa Romancová 656 let, Helena Eflerová 63let, Josef Cyrus 62 let, Petr Vrátný 59 let, Jiřina Faciníková 55 let, Pavel Prousek 43 let, Miroslav Čejka 38 let, Irena Závůrková 28 let, Kateřina Hrubá 28 let, Tereza Dědečková 23 let, Kateřina Nováková 22 let, Novotný Radek 21 let, Jaroslav Soukup 20 let, Jiří Votrubec 18 let, Matěj Soukup 17 let, František Dvořák 16 let, Filip Lacina 14 let, Sabinka Hovad 9 let a Sebastian Kodeš 3 roky a Rozálie Mlejnková 1 rok.
Všem oslavencům ještě jednou srdečně blahopřejeme! Zároveň žádáme všechny, kteří si nepřejí zveřejňovat údaje o jejich výročí narození v této kolonce, aby dali vědět tuto skutečnost pracovníkům obecního úřadu. Pokud tak neučiníte, bude situace vyhodnocena jako udělení souhlasu s uveřejněním osobních údajů. Děkujeme.

ZPRÁVA O ČINNOSTI OBECNÍCH ORGÁNŮ za měsíc září 2016 (vp)
 plnění úkolů vyplývajících ze zasedání zastupitelstva, příprava ustavujícího zasedání nového zastupitelstva, kontrola plnění rozpočtu, příprava podkladů pro řešení pohledávek vůči obci, práce na tvorbě územního plánu, kontrola plnění usnesení zastupitelstva, koordinace oprav majetku obce, nájemní smlouvy – změny, ukončení, příprava na dílčí přezkum hospodaření obce, příprava na volby do krajského zastupitelstva a do Senátu ČR.

ZPRÁVA O ČINNOSTI OBECNÍCH ORGÁNŮ za měsíc říjen 2016 (vp)
 plnění úkolů vyplývajících ze zasedání zastupitelstva, kontrola plnění rozpočtu, příprava podkladů pro řešení pohledávek vůči obci, práce na přípravě voleb do krajského zastupitelstva a do Senátu ČR, kontrola plnění usnesení zastupitelstva, koordinace oprav majetku obce, dílčí přezkum hospodaření obce, příprava na volby do krajského zastupitelstva a do Senátu ČR, jednání FVS a DSO Frýdlantsko.

P O D Ě K O V Á N Í

Obec Pertoltice tímto děkuje za poskytnutou podporu Libereckému krajskému úřadu. Díky naplnění ustanovení předmětné smlouvy o poskytnutí účelové dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje – podprogramu 2.3. - Zpracování územních plánů, mohl být dopracován jeden ze základních rozvojových dokumentů obce Pertoltice. Předmětem výše uvedené podpory byl Návrh územního plánu obce Pertoltice, jehož konečnou podobu, schválilo zastupitelstvo obce, a to na pravidelném zasedání dne 5.10.2016.
Celková výše podpory – poskytnuté dotace na výše uvedený projekt činí 56.148,-Kč.

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ Frýdlant Rozvrh najdete paralelně na stránkách města Frýdlant a na stránkách HC Frýdlant (www.hcfrydlant.org)

Otevírací doba knihovny
Místní knihovna Pertoltice informuje čtenáře, že v měsíci říjnu a listopadu bude otevřeno v tyto dny:
Neděle 9.10.2016
Sobota 15.10.2016
Neděle 23.10.2016
Sobota 29.10.2016
Neděle 6.11.2016
Neděle 13.11.2016
Sobota 19.11.2016
Sobota 26.11.2016
Hodina, kdy je otevřeno, zůstává od 8:00 do 12:30.

Pozvánka na Přebraňák
Sbor dobrovolných hasičů Pertoltice zve všechny příznivce mladých hasičů na soutěž v disciplínách závodu požárnické všestrannosti – tak zvaný Předbraňák, který se bude konat v sobotu 22. října 2016 na fotbalovém hřišti v Pertolticích. Soutěžit zde budou mladí hasiči celého Frýdlanstka a my budeme rádi, když se přijdete podívat a podpoříte hlavně ta domácí družstva. Začínáme v 9:00 hodin. Soutěž je realizována za přispění dotace od Libereckého kraje.

POZOR!!!
Abychom vyhověli ustanovením zákona o zveřejňování osobních údajů, žádáme vás o vyplnění souhlasu s uveřejněním a zpracováním osobních údajů. Viz přiložený dokument. Tento je též k dispozici na obecním úřadě a na našich webových stránkách. Po jeho vyplnění prosíme o jeho doručení na obecní úřad. Za děti vyplní rodiče.

Okrsková soutěž v Předláncích
V sobotu 17. září čekala naše hasiče jedna z nejdůležitějších soutěží podzimu. Měří na ní síly všechna družstva okrsku Višňová a již třetí rok z ní vzchází kandidáti na účast v okresním kole dospělých. V letošním roce se konala opět v Předláncích, ale pořádal ji sbor z Višňové. Zahájení bylo opravdu slavnostní. Představitelé sborů se na něj oblékli do vycházkových uniforem. Po něm už vše začalo naostro. Na start si první stoupla družstva přípravek. Naše nejmenší děti předvedly vynikající útok, a i kdyby v této kategorii nevyhrávali všichni, byly by vítězi. Další změřili své síly mladší žáci. I oni odvedli dobrou práci a po třetí obhájili putovní pohár. Dětskou část soutěže uzavřeli starší žáci. Ani tady jsme nezaváhali a s přehledem za sebou nechali další dvě družstva. Potom přišly na řadu ženy. Našim se nepovedla takzvaná nabíračka na savicích. Naopak vpředu byly hadice natažené v rekordním čase. Děvčata se strašně bála, že čas 46 sekund nebude na nejlepší příčky stačit. Nakonec se ukázalo, že i náš nepodařený útok byl o celou třídu lepší, než standard a ženy se mohly těšit z postupu do okresního kola. A protože je v Pertolticích spousta šikovných žen, postavili jsme do soutěže ještě jedno družstvo. To ovšem nemělo natrénováno a tak jeho útok provázely lehké komplikace na všech frontách, přesto obsadilo druhou příčku. Jak je vidět na fotografii zvládáme to levou zadní – Lucka Valášková si k tomu klidně i lehla. Po ženách se předvedli muži v požárním sportu. Ti naši také podali perfektní výkon. Terče nastříkali v čase 41 sekund. Ves však nasadila laťku velmi vysoko a tak na naše kluky zbylo jen 2. místo. Poslední disciplínou byl útok z agregátu. Už jsme se báli, že nás v okrsku nebudou mít rádi, když jsme dnes všechno vyhráli, tak jsme to alespoň teď trochu vyrovnali. Muži jen díky trestným bodům obsadili 5. místo a ženy lovily koš v kádi, což znamenalo diskvalifikaci a 7. místo.

Soutěž Ves
Týden po okrskové soutěži jsme se všichni sešli na Memoriálu Františka Pulce ve Vsi. Místní sbor při zahájení převzal z rukou zástupců obce Černousy nový hasičský prapor. Pak začala vlastní soutěž a naše děti zase excelovaly. Mladší i starší žáci skončili první. Pertoltické ženy své dva útoky hodně pokazily. Prvnímu družstvu se nepovedlo včas spojit hadice kolem rozdělovače a navíc závodnici zůstala v ruce páčka od jeho uzávěru. Vše se povedlo spravit, ale mezi tím začala stávkovat mašina a v kádi došla voda. Skončily čtvrté.

Druhé družstvo útok alespoň dokončilo, ale díky tomu, že i ono mělo problémy se zapojením rozdělovače, byl jejich čas dvojnásobný a tak to stačilo jen na 3. místo. Muži zápolili v útoku z agregátu. Těm našim o 6 sekund uteklo první místo. Nejspíš to bylo malým zaváháním na startu, které družstvo trochu rozhodilo. Nakonec se předvedli veteráni. V posledním startujícím družstvu -Černouští hřebci - jsme měli dva veterány z Pertoltic a protože bylo celý den co slavit, neposlouchaly vysloužilce ruce už tak, jak měly a výkon družstva trochu připomínal grotesku. Přesto se dostali na stupně vítězů. Byli třetí.

Koblížkový braňák v Novém Městě
V sobotu 1. října 2016 se naši mladí hasiči zúčastnili Koblížkového braňáku v Novém Městě pod Smrkem. Soutěžily pouze čtyři sbory, přesto v mladší kategorii startovalo osm družstev. Do našich mladších žáků jsme vkládali velké naděje a právem. Na stanovištích plnili úkoly s přehledem, jen na střelbě nasbírali trestné body. I se speciálním stanovištěm, kde se pojídali koblihy, se poprali. Při vyhlášení výsledků měla tři nejlepší družstva rovný počet trestných bodů.
My jsme byli mezi nimi. Bohužel dalším hodnotícím kritériem byl čas, za který děti všechny úkoly zvládly a ten jsme měli nejhorší, což nás odsunulo na 3. místo.

Starší žáky jsme ráno narychlo museli doplnit šestiletou Anetkou Havlovou, protože jedna ze soutěžících dostala „zaracha“, ale byla to spíš výhoda. Rozhodčí k ní byli shovívaví. Ostatní čtyři soutěžící však udělali po jedné chybě a tak jsme nečekali dobrý výsledek. Při vyhlášení jsme nejprve převzali cenu za 4. místo, ale počet bodů se našim závodníkům nějak nezdál a vzápětí se přišlo na to, že došlo k chybě a jsme vlastně druzí. Vyměnili jsme si tedy získané ceny a spokojeně vyrazili domů.

Obec Pertoltice pořádala v tomto roce již VIII. ročník soutěže o nejlepší podobu zahrádky nebo předzahrádky Soutěž byla vyhlášena dnem 10.5.2015. Soutěž se pořádá již osmým rokem. A to ve snaze zapojit co největší počet občanů do dění v obci. Dále je naší snahou podporovat vznik hezkých zákoutí a zlepšení celkového vzhledu naší obce.
Všechny došlé příspěvky byly posouzeny a účastníci budou po zásluze obdrží věcné a další ceny. Ocenění získávají: paní Helena Eflerová, p. Eva Školáková, p. Alena Podmanická, p. Marie Srpová, p. Zuzana Filipová a paní Milada Šálková.
Děkujeme za Vaši účast v soutěži. Přejeme mnoho úspěchů v dalších ročnících.
Viktor Podmanický


VÝSLEDKY VOLEB 2016
Ve dnech 7. a 8.10.2016 proběhly u nás v obci volby do krajského zastupitelstva a též do části Senátu ČR. V senátních volbách do druhého kola znovu do boje o přízeň voličů postoupili - p.Ing. Michael Canov a p. Marek Vávra. Účast – 31,82 procent.
V krajských volbách zvítězilo v naší obci s přehledem hnutí starostů – SLK ( Starostové pro Liberecký kraj). Na druhém místě skončila KSČM a na třetím místě pak ANO 2011. Účast 32,37 procent.
II. kolo volby senátora za náš volební obvod, se konalo o týden později. Ve dnech 14. a 15.10.2016. Do druhého kola postoupil p.Ing. Michael Canov a p. Marek Vávra. Účast byla hodně malá – 24,20 procent. Ve volebním seznamu bylo zapsáno celkem 220 voličů. Kompletní výsledky za obec naleznete na www.obec.pertoltice.cz nebo kompletní výsledky za kraj a senátní obvod na www.volby.cz

Dne 17.10.2016 odpoledne byla podepsána dohoda o vytvoření čtyřkoalice v Libereckém kraji pro volební období Zastupitelstva Libereckého kraje 2016 - 2020. Společnou čtyřkoalici společně stvrdili podpisem zástupci Starostové pro Liberecký kraj, ANO 2011, ČSSD a ODS.

Kontroly kotlů na pevná paliva
Provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen zajistit provedení první kontroly technického stavu a provozu zdroje (kotle), podle § 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší, nejpozději do 31. prosince 2016 a následně jednou za dva kalendářní roky prostřednictvím osoby, která byla proškolena výrobcem spalovacího stacionárního zdroje a má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci, provozu a údržbě (odborně způsobilá osoba).
Doklad o provedení této kontroly vystavený odborně způsobilou osobou potvrzující, že stacionární zdroj je instalován, provozován a udržován v souladu s pokyny výrobce a zákonem o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb., je nutné předkládat na vyžádání dotčenému správnímu orgánu státní správy, v tomto případě Městský úřad Frýdlant – odbor stavebního úřadu a životního prostředí.
Seznam odborně způsobilých osob na kontrolu technického stavu a provozu zdroje podle zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, je na adrese http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php?kraj=LBK.
Pro výběr stačí zadat výrobce kotle, jestliže výrobce či dovozce nestanoví odborně způsobilou osobu je možné, aby kontrolu provedla osoba pověřená jiným výrobcem ke kontrole stejného typu kotle.

Policisté zvýšili kontroly nákladních automobilů nad 3,5 tuny

Zvýšeným počtem kontrol nákladních automobilů nad 3,5 tuny reagují také policisté na nárůst kamionové dopravy na silnici I/13 v úseku Krásná Studánka - Frýdlant - Habartice. Jedna z kontrol probíhala v pátek 14. října 2016 také ve Frýdlantu, kde je úsek vhodný pro vážení aut. Policisté se vedle hmotnosti nákladních automobilů zaměřují také na jejich celkový technický stav. V kontrolách budou nadále pokračovat.
( převzato web Města Frýdlantu)Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Máte obavy z nárůstu nedostupnosti zdravotní péče na Frýdlantsku?

Ano značné (38 hl.)
 
Nemám (20 hl.)
 
Nezajímám se (26 hl.)
 
Nevím (26 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 110
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz