Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Soutěž Odpadové hospodářství - 4
Soutěž Odpadové hospodářství
zobrazení: 3979
známka: 0
 

Aktuality

Do zahraničí budou moci cestovat od 27. června děti bez rozdílu věku jen s občankou nebo pasem

Rozdělovník: Všem obecním úřadům LK – pro informaci

PřílohaDobrý den, v příloze Vám pro informaci zasíláme leták o ukončení zápisů dětí do cestovních dokladů rodičů. Zápisy jsou platné pouze do 26. června 2012. Cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů bude možné jen do 26. června 2012.

Od 27. června 2012 budou děti moci cestovat do zahraničí POUZE se svým vlastním cestovním dokladem. Od tohoto data tedy musí mít každý občan ČR (včetně nejmenších dětí) při cestě do zahraničí svůj vlastní doklad totožnosti.

Do zahraničí budou moci cestovat od 27. června děti bez rozdílu věku jen s občankou nebo pasem

Konec platnosti zápisu dětí do cestovního dokladu – pasu rodičů, je stanoven Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009.

Zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou platné do 26. června 2012. To znamená, že cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů bude možné jen do 26. června 2012.

Od 27. června 2012 budou děti moci cestovat do zahraničí POUZE se svým vlastním cestovním dokladem. Od tohoto data tedy musí mít každý občan ČR (včetně nejmenších dětí) při cestě do zahraničí svůj vlastní doklad totožnosti.  

V rámci Evropské unie stačí k překračování státních hranic občanský průkaz, mimo tuto zónu je třeba prokazovat totožnost cestovním pasem. Od 1. 1. 2012 je možnost vydat občanský průkaz i dětem (občanům ČR) mladším 15 let.

Podkladem pro vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji a občanského průkazu se strojově čitelnými údaji pro dítě mladší 15 let je: rodný list dítěte a doklad totožnosti jeho zákonného zástupce. Osvědčení o státním občanství ČR se již nevyžaduje. Pouze v případě pochybnosti o státním občanství dítěte může příslušný úřad (obecní úřad obce s rozšířenou působností) vyžadovat doložení dokladu o státním občanství.

Žádosti o vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji se již nevyplňují na úředním tiskopisu, ale jsou pořízeny elektronicky příslušným pracovníkem přímo na úřadu, fotografie se již také nepředkládají, podoba občana a otisky prstů se pořizují přímo na pracovišti, proto je nutná osobní přítomnost dítěte.

Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji a občanský průkaz se strojově čitelnými údaji pro dítě do 15 let se vydává ve lhůtě do 30 dnů s platností na 5 let. Správní poplatek u cestovního pasu  činí 100 Kč, u občanského průkazu 50 Kč.

Informace z článku správního odboru KÚ LK
Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (82 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (77 hl.)
 
NE (79 hl.)
 
NEVÍM (73 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 311
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz