Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Pertoltický Masopust 2006 - 11
Pertoltický Masopust 2006
zobrazení: 1939
známka: 0
 

Hasiči

Činnost mladých hasičů v roce 2011

V našem sboru máme k 31.12.2011 25 dětí, 6 dorostenek a dorostenců. O děti se stará pět vedoucích mládeže. Dvě z nich mají platnou kvalifikaci vedoucí. V roce 2011 jsme se zúčastnili školení vedoucích mládeže v Novém Městě pod Smrkem.

Na svých schůzkách se připravujeme na soutěže, plníme odznaky odbornosti, ale také hrajeme hry a vyrábíme různé ruční a výtvarné práce.
V loňském roce jsme svými výtvory přispěli do soutěže pořádané obcí
„O nejhezčí velikonoční kraslici“. Namalovali jsme obrázky do soutěže „Požární ochrana očima dětí“. Snažíme se také vylepšit vzhled naší vesnice. O velikonocích zdobíme náves kraslicemi. Na vánoce strojíme obecní stromek. Do oken hasičské zbrojnice několikrát za rok připravujeme květinovou výzdobu.

Mladí hasiči pomáhají prakticky se všemi společenskými akcemi pořádanými sborem. Na jaře jsme chodili v masopustním průvodu, zdobili Májku, i při oslavě našeho svátku – Dne dětí - jsme přiložili ruku k dílu. V březnu jsme pořádali oslavu MDŽ. Jako každý rok si mladí hasiči pro ženy připravili pásmo básniček a písniček a také malý dárek. V rámci oslavy převzaly děti ocenění z rukou starosty obce za účast v předloňské literární soutěži.

Na svou činnost jsme získali dotaci z Ministerstva školství, za kterou jsme pořídili nové proudnice. Z této dotace se částečně hradil i výlet do zábavního centra v Babylonu v Liberci. Ten jsme uskutečnili v rámci čtyřdenního prázdninového spaní na hasičárně. Celé čtyři dny nám propršelo. Na výlety do přírody nebylo ani pomyšlení. I stezku odvahy jsme raději přemístili zvenčí do suché garáže hasičské zbrojnice. Přesto jsme si spaní na hasičárně krásně užili.

V září se nám donesla radostná zpráva. Vedoucí mládeže Irence Závůrkové se narodila dvojčata! Jsou to slečny Verča a Irča a v budoucnu jistě budou dobrými hasičkami.

Naší hlavní náplní je příprava na soutěže a účast na nich. První soutěží v roce 2011 byl Krásnolesský víceboj. Tady se soutěží v různých štafetách s hasičskou tematikou. Naše družstvo mladších i starších žáků si odsud přivezlo perfektní 3. místo. V květnových kláních excelovalo hlavně družstvo starších žáků, doplňované posilami z Heřmanic. V soutěži O štít města Frýdlantu skončili na 2. místě, mladší žáci na šestém. V druhém kole celoroční Hry Plamen jim uteklo druhé místo a postup do Krajského kola jen o tři sekundy. Mladší žáci byli šestí. Při této soutěži běhali vybraní jednotlivci štafetu, ve které naše Markéta Valášková vybojovala 3. místo. V technických disciplínách CTIF byli starší žáci mezi všemi družstvy z okresu devátí. Na podzim mladí hasiči jeli na okrskovou soutěž do Vsi. I tady se jim vedlo velmi dobře. Starší žáci si odvezli putovní pohár za první místo a mladší žáci skončili se ctí druzí.

V říjnu jsme uspořádali v Pertolticích soutěž v branném závodě. Hostili jsme 7 družstev starších žáků a 11 družstev mladších žáků z celého Frýdlantska. Pro vítěze jsme měli připravené pěkné ceny a pro všechny soutěžící již klasicky slunečné podzimní počasí. Starší žáci byli pátí a mladší žáci osmí. Družstvo složené z náhradníků, ve kterém jsme měli i my dva členy, překvapilo 3. místem. Na soutěž jsme získali grant z Libereckého kraje.

První kolo Hry Plamen – branný závod – se vloni konal 5. listopadu v Heřmanicích. Tady už nemohli startovat některé odrostlé hasičky a borci z Heřmanic. Nastal velký věkový propad a na umístění to bylo znát. Starší žáci do nové soutěžní sezóny vstupují s osmým místem a mladší s desátým.

V roce 2011 výborně pracovali dorostenci. V jarním okresním kole dne 29. května startovala Lucka Valášková a Markéta Valášková. Lucka si však při štafetě pohmoždila koleno a ze závodu musela odstoupit. Zato na Markétu se při její první dorostenecké soutěži usmálo štěstí. Skončila čtvrtá, těsně za postupovou příčkou. Závodnice před ní však postup do Krajského kola odmítla a tak 12. června jela náš okres do Turnova reprezentovat Markéta. Tady bylo všechno profesionální - antuková běžecká dráha, moderní časomíra, sportovci. Přesto se naše dorostenka nezalekla a podala pěkný výkon, kterým vybojovala 10. místo.

Na podzimní kolo dorostu se připravovali již tři dorostenky. Společně s dorostenci z Heřmanic každý pátek pilně trénovali. Branný závod dorostu se konal 12. listopadu v Karlinkách. Když rozhodčí zveřejnili výslednou listinu, naši vedoucí se nestačili divit. Na předních pozicích zářily Pertoltice. Lucka Valášková skončila mezi všemi dívkami z okresu Liberec na 1. místě, Petra Stříbrná na 2. místě a Markéta Valášková na 8. místě. Zase máme zaděláno na postup do Krajského kola!

Rok mladí hasiči zakončili vánoční besídkou. Vyrazili jsme na ni do Bulovky. Na místním sále jsme nejprve shlédli divadelní představení o narození Ježíška, poslechli si koncert sboru Hlásek a pak se přesunuli na hasičskou zbrojnici do Pertoltic. Tady si děti rozdali dárky a zazpívali koledy.

Týden nato jsme zorganizovali adventní koncert pěveckého sboru Hlásek. Klubovna hasičské zbrojnice byla plná diváků. Vešlo se sem neuvěřitelných 90 lidí.
 
Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (10 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (7 hl.)
 
NE (6 hl.)
 
NEVÍM (6 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 29
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz