Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Pertoltický Masopust 2006 - 6
Pertoltický Masopust 2006
zobrazení: 1786
známka: 0
 

Muzeum

Taneční kroužek Planeta po třiceti letech!


Taneční kroužek Planeta po třiceti letech!

n201003292205_image001
5.12.2009 jste mohli vidět vystoupení tanečního kroužku „ Planeta“ po třiceti letech.
Kdo to je?
Jsou to maminy, které byly nejmladšími členkami kroužku „Mladých hasičů“, při SPO Pertoltice v roce 1979. Po nácviku se scházely u magneťáku a tančily. První vystoupení bylo ženám k svátku MDŽ. Patronát nad tanečním kroužkem si vzal ČSŽ Pertoltice. Další vystoupení za rok, opět k MDŽ, v sále kulturního domu Pertoltice, ale to již byl větší program: recitace, scénky + dva tanečky.
Pozvání
Další pozvání na sebe nenechala dlouho čekat. Předtančení na plesy a taneční zábavy přicházela z celého okolí – Habartice, Černousy,Ves, Andělka, Víska, Dolní Řasnice, Frýdlant a Liberec.
Dále vystupovaly
Vystoupení na různých schůzích a konferencích pro Elitex Dětřichov, Hedvu Liberec, schůzích dohlížecích výborů SD – Jednoty Liberec v Černousích a Pertolticích, důchodcům v Liberci - Coloseu i ve Frýdlantě, pro OÚNZ ve Frýdlantu, pošťákům i nádražákům. Vystoupení proběhla i v kině ve Frýdlantě. A to při různých akcí pro děti, například maškarní.
Pak přišly soutěže
Tam nás přihlásila paní Černochová z Habartic. Tančilo se podle soutěžních pravidel – skladba musela být orchestrální, dlouhá čtyři minuty, tanec musel mít příchod a odchod. Bylo to zase něco nového! Patronát si nad námi vzal „Spojený závodní klub ve Frýdlantě“.
Působení
Taneční kroužek působil 10 let, a z toho se 7 let účastnil okresních a krajských soutěží, tanečních přehlídek v Havířově – Horní Suché, a podobně. Nemohli jsme konkurovat tanečním školám z velikých měst. Ale stále se nám dařilo přijít s něčím novým, co tu ještě nebylo! Takto například vznikla „ Mozaika“, tanec bílých a černých tanečnic, které tvořily barevné vzorce na parketě, jako když skládáte mozaiku. Troufli jsme si i na vlastní tvorbu. Napsala jsem text a dva kluci na vojně z toho udělali skladbu. Do orchestrálky namluvili text. Skladba se jmenovala „Paleta“, a byla zaměřená k ochraně životního prostředí. Zaujala všude, kde jsme s ní vystupovaly. Na závěr kariéry jsme nacvičily skladbu „ Líné čertice“ - 6.místo v krajském kole. Pak děti dospěli a v roce 1989 byla činnost kroužku ukončena.
Co jsme „ uvařily“ V září roku 2008 jsem členky svolala na sraz po dvaceti letech. Jednu napadlo – co si takhle ještě jednou zatančit? Jen tak podle svého a pro radost. Bez soutěžních pravidel. Tak jako na počátku všeho! Šlo to ale těžko, neboť jsme za těch třicet let všechno zapomněly! Rok jsme tvrdě nacvičovaly, šily kostýmy. Stále někdo chyběl. Po roce je program vystoupení hotový, vybráno datum, pozvaní hosté a podobně. Ke společnému vystoupení jsme pozvaly dívky z kroužku mladých hasičů v obci Pertoltice, které také tančí při oslavách MDŽ. Pozvali jsme i kroužek „ JOY DANCE“, ze základní školy v Liberci, který tančí také amatérsky, tak jako my. Na světě se tedy objevila nová taneční přehlídka.
Začínáme v lednu 2008 a plánujeme tančit pouze v onen jeden den. Zahájily jsme scénkou – jak to vše před rokem začalo. Ještě v zástěrách zavzpomínaly na tanec „Kamízi“. Druhý tanec je skladba „ Oheň a voda“, třetí „ Děti ráje“, se kterými jsme obsadily na soutěžích : V Chomutově – krajské kolo 4.místo a v Ústí nad Labem v krajském kole též 4.místo. Malá pauza na převlek a je tu skladba „Julia“. Opět převlek a tanec výrazový - „Gaga“. Po dalším převleku tančíme skladbu „ Móda bláznivá“. Tuto skladbu jsme však nacvičily úplně jinak. A to jako módní přehlídku. Dále něco ze scénických tanců - „Neposlušní roboti“.
n201003292206_image002
Poté jsme pozvaly na parket dívky z Pertoltic. Tančily tanec „Včelka Mája“. Po nich tančili nejmenší hasiči z Pertoltic, pod vedením Olinky Čepelíkové, v hasičských kostýmech s dřevěným autem a stříkačkami, skladbu „Hasiči has!“. Bylo to velice milé vystoupení od tak malých dětiček.
Po nich vtrhlo na parket nespoutané mládí z Liberce. Děvčata zatančily celkem 4 skladby v rytmu – Hip-Hopu. Bylo to super vystoupení!! Taneční přehlídku jsme ukončily tancem „Líné čertice“. Po čertím reji se na sále rozsvítilo a vešel Mikuláš s Andělem. Měli pro přítomné koš plný dárků.
Taneční kroužek Vám představila vedoucí kroužku – paní Marie Srpová.

Obecní úřad Pertoltice, starosta obce a mnoho dalších obyvatelů naší obce děkují touto cestou za odvedenou práci všem účinkujícím členkám tanečního kroužku „Planeta“. Vystoupení se velice líbilo a bylo zpestřením života v obci. Je milé vědět, že v obci se najde i v dnešní uspěchané době kolektiv lidí, kteří dokáží zabrat, když je třeba. Na účinkujících bylo vidět, že si připravily program, který je bavil. A vše dopadlo skvěle, protože to je právě předpoklad pro úspěšnost každé práce.
Zvláštní poděkování patří:
- Paní M.Srpové
- Všem, kteří zajistili přísun a roznášení občerstvení
- Panu Stodůlkovi, který zabezpečil hudební produkci a ozvučení
- Všem sponzorům akce
- Tanečnímu kroužku JOY-DANCE z Liberce
- Sboru dobrovolných hasičů Pertoltice
 
Informační e-mailVytisknout článek

 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Máte obavy z nárůstu nedostupnosti zdravotní péče na Frýdlantsku?

Ano značné (11 hl.)
 
Nemám (4 hl.)
 
Nezajímám se (6 hl.)
 
Nevím (4 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 25
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz