Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Mezinárodní setkání 2009 - 18
Mezinárodní setkání 2009
zobrazení: 2832
známka: 0
 

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1420 nalezených)

Aktuality

Po 10 letech se do Liberce vrací Miss!

201203292324_missLiberec, 1. 3. 2012 - 5. května 2012 pozná Liberecký kraj svou první Miss po deseti letech. Slavnostní večer soutěže Miss Liberec open 2012 proběhne v Domě kultury v Liberci. Šanci stát se nejkrásnější dívkou regionu mají slečny od 17 do 24 let, svobodné, bezdětné, které trvale bydlí nebo studují, případně pracují v Libereckém kraji. 

Pořadateli Miss Liberec open 2012 jsou VIP models s.r.o. a P.J. Art Production s.r.o. „V roce 1996 jsem si soutěží Miss Liberec prošla jako soutěžící. Mám na to milé vzpomínky. Byla to velká zkušenost, která mi pomohla odstartovat mou kariéru. Myslím, že nadešel čas vrátit Liberci tuto soutěž. Pevně doufám, že Miss Liberec open 2012 bude jedna z nejatraktivnějších kulturních akcí v regionu v letošním roce,“ věří Veronika Šťastná, ředitelka soutěže a majitelka společnosti VIP models . „Navíc jsem přesvědčená, že tady u nás žije velké množství půvabných dívek, které už mají své cíle, názory a představy o životě, chtějí prezentovat svou osobnost a nebojí se vystoupit na veřejnosti,“ doplňuje Šťastná. 

Kromě titulu Miss Liberec open 2012 budou dívky soutěžit o další tři - Miss Sympatie, Miss Internet a Miss Press. 

Soutěž získala silné partnerské zázemí. Po desetileté odmlce je tak pro dívky připravena velmi důstojná vábnička. „Ceny, které pro vítězky máme, výrazně překračují standardy regionálních soutěží. Automobil Škoda Citigo, diamanty, wellness pobyty, luxusní kosmetiku nebo třeba kuchyňské spotřebiče. Musím říct, že jsme se prakticky v celém kraji setkali se zájmem. I proto jsme rádi, že soutěž bude vysílat regionální televize Genus Plus,“ říká výkonný producent projektu Pavel Jakubec a majitel P.J.Art Production. „Čekají nás tři castingy, na kterých se dívky mohou předvést. 20. března v Turnově v Kulturním centru Střelnice, 21. března v České Lípě v hotelu Morris a 22. března v Liberci v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, vždy od 16 hodin,“ vysvětluje Jakubec. Samotné castingy jsou neveřejné a dívky se do nich musí předem přihlásit na webových stránkách www.missliberec.cz. Z nich vybere porota deset finalistek a dvě náhradnice. 

Účastnice finále se předvedou ve čtyřech klasických soutěžních disciplínách, jednou z nich bude samozřejmě divácky nejoblíbenější promenáda v plavkách. „Samotná soutěž není „jen“ o finálovém večeru. Chceme, aby si lidé soutěž užili. Mladí jistě ocení naše aktivity na sociálních sítích, v dubnu plánujeme doprovodné akce, kdy soutěžící budou vidět mezi lidmi. Celé je to organizačně velmi náročné, ale věřím, že to bude bavit nejen finalistky, ale i širokou veřejnost,“ plánuje marketing manager Denis Tomáš. 

Finálový večer proběhne 5. května 2012 od 18.30 v Domě kultury v Liberci. Večerem provede Libor Bouček, vystoupí Ladislav a Tereza Kerndlovi. „Do poroty Miss Liberec open 2012 přislíbily účast zajímavé osobnosti z řad umělců, celebrit a odborníků. Velmi si vážíme podpory pana architekta Bořka Šípka, který je s Libereckým krajem úzce spjat. Pro finálový večer zapůjčí některá ze svých děl na výzdobu a pro vítězku soutěže vyrobí speciální cenu,“ prozrazuje ředitelka soutěže Šťastná.

Kontakt pro více informací: Lukáš Váňa, tel.: 737 220 347, mail: lukas.vana@321akce.cz
Aktuality

VÝZVA RODÁKŮM BAČALEK A LIČNA (okr. Jičín)

VÁŽENÍ RODÁCI A DĚTI RODÁKŮ,

OBEC BAČALKY PŘIPRAVUJE SETKÁNÍ RODÁKŮ A PŘÁTEL OBCÍ BAČALKY A LIČNO.

SETKÁNÍ SE KONÁ V SOBOTU 9. ČERVNA 2012.

BYLI BYCHOM RÁDI, KDYBY SE NÁM OZVALI A POZVÁNÍ PŘIJALI NAŠI RODÁCI, KTEŘÍ V R. 1945 A 1946
OPUSTILI RODNOU VÍSKU A ODSTĚHOVALI SE DO POHRANIČÍ
, ABYCHOM SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU
MOHLI PŘIPRAVIT.

PROSÍM, MÁTE-LI ZÁJEM DOZVĚDĚT SE NĚCO VÍCE O TOM, JAK SE ŽIJE VE VAŠEM PŮVODNÍM
DOMOVĚ, OZVĚTE SE NÁM PÍSEMNĚ, MAILEM NEBO TELEFONICKY. PŘIVÍTÁME I JAKOUKOLI
INFORMACI O TOM, KOHO A KAM OSUD ZAVÁL.

DĚKUJEME VŠEM, KTERÉ NAŠE VÝZVA OSLOVÍ.

Ing. Pavlína Kaprasová, starostka obce

KONTAKTNÍ ADRESA:
Obec Bačalky
Bačalky 101
507 23 p. Libáň
Tel. 606 407 417
e-mail: starostka@bacalky.cz
web: www.bacalky.cz
Aktuality

Informace Městského úřadu Frýdlant o nabídce sociálního poradenství

Aktuality

Oznámení o uzavření obecního úřadu

Obecní úřad v Pertolticích bude dne 22.3.2012 uzavřen od 12:00 hod.
Obecní úřad v Pertolticích bude dne 23.3.2012 uzavřen zcela.


A to z důvodu účasti na školení v Liberci

V Pertolticích dne: 22.3.2012

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Oznámení o dopravním omezení v obci Pertoltice

Tímto vás informujeme o pokračování akcí, které probíhaly v naší obci na konci roku 2011 - opravy povodňových škod. K provedení všech prací bude potřeba i nadále vaší ochoty spolupracovat. Strpět nějaká ta omezení. Zejména půjde o respektování dopravních omezení na místních komunikacích, včetně přejezdů mostků a propustků, které byly povodní v roce 2010 poškozeny. 
V krátkosti uvedeme jednotlivé úseky, kde budou práce probíhat: - komunikace u staré hasičské zbrojnice až po požární nádrž v majetku rodiny Reinišových, - mostek u Neufusových, - komunikace k Bryknerovým č.p.219 (úpravy příkopů), - mostek u nemovitosti p.Židů v Dolních Pertolticích, - dále bude provedena, a to pouze nejnutnější oprava zatrubnění Pertoltického potoka pod objektem č.p.64 ( pod restaurací v Dolních Pertolticích), budou provedeny dokončovací práce na mostku u Marků - v Horních Pertolticích. 

Práce budou prováděny v obou katastrálních územích naší obce – ale již nepůjde o značný zásah do života velké části obyvatel nebo majitelů nemovitostí, které slouží k rekreaci. Vše však směřuje k lepšímu stavu staveb – mezi něž lze zařadit i tělesa komunikací, proto se snad vyplatí i něco strpět. Doufáme ve vaši podporu a pochopení. Budeme se snažit všechny akce dokončit v co nejkratších termínech, ale přesto v dobré kvalitě. Dbejte, prosím, zvýšené pozornosti dopravní situaci v obci. A to v průběhu celé rozsáhlé akce - zejména značení uzavírek a dalšího doprovodného dopravního značení.

O změnách a průběhu vás budeme pravidelně informovat na vývěskách, úřední desce obce.
V Pertolticích dne: 22.3.2012 

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Pozvánka do kulturního domu v Heřmanicích na Večer při cimbálu

Obec Heřmanice a Vodní záchranná služba Nové Mlýny
Vás zvou na přátelské setkání s hudbou a tancem

„Večer při cimbálu“,


které se koná v sobotu 24. 3. 2012 od 20 hodin
v kulturním domě v Heřmanicích.

K poslechu a tanci bude hrát cimbálová muzika Fjertúšek z Brna.

Opět se uvidíte s těmi, kteří nám pomáhali při odstraňování škod po povodni v létě 2010.


Aktuality

Program kina Frýdlant na měsíc březen 2012

Aktuality

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“

V roce 2007 byly pozemky a budovy patřící k bývalému vojenskému letišti Ralsko převedeny do vlastnictví Libereckého kraje. Od té doby samospráva kraje ve spolupráci s Městem Ralsko dlouhodobě řeší možnosti nového využití této lokality.

Již v roce 2008 vyhlásil Liberecký kraj první veřejnou soutěž na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Jako nejlepší návrh byl vybrán záměr na vybudování fotovoltaické elektrárny, k jehož realizaci však již nedošlo, neboť žádný zájemce nesplnil podmínky majetkoprávní operace.

V současné době připravuje Liberecký kraj, po dohodě se zástupci Města Ralsko, vyhlášení 2. veřejné soutěže na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Smyslem je shromáždit ideové záměry, které by navrhovaly nové možné využití této lokality a umožnily vybrat, posoudit a rozhodnout, jak nejlépe využít potenciál bývalého letiště a jak koncepčně řešit využití celého bývalého vojenského prostoru.
Liberecký kraj a zástupci Města Ralsko se také dohodli, které aktivity v této lokalitě podporovat nechtějí, jedná se o:

§ Aktivity s vysokou ekologickou zátěží a negativním vlivem na životní prostředí (nadměrný hluk, prašnost, emise a imise, zápach, nebezpečné či jedovaté látky apod.), dlouhodobě vysoké nároky na těžkou nákladní dopravu.

§ Činnosti výrazně snižující atraktivitu pro cestovní ruch v zázemí Letiště Ralsko.
§ Plný letecký provoz těžkých dopravních letadel.
§ Aktivity cestovního ruchu masového charakteru typu „Disneyland“
§ Fotovoltaické elektrárny
§ Skládkování odpadů 

Lhůta pro předložení záměrů je od 1.3.2012 do 31.5.2012 do 15.00 hod.
Bližší informace o území a zadávacích podmínkách soutěže poskytne: Mgr. Michael Otta, vedoucí odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje (tel.: 485 226 553, michael.otta@kraj-lbc.cz).

Letiště Ralsko se nachází v okrese Česká Lípa, na území města Ralsko, konkrétně v katastrálním území Hradčany nad Ploučnicí. Letiště bylo do roku 1991 součástí vojenského prostoru, který od roku 1968 využívala Střední skupina vojsk Sovětské armády. V současné době jde o území plné kontrastů. Na jedné straně značně negativně poškozené lokality využívané za posledních 20 let k vojenské činnosti. Na druhé straně lokality, kam byl dlouhodobě vstup lidí zakázán a neprobíhala zde žádná činnost, tudíž se dnes jedná o území s cennými původními ekosystémy. Tím, že je prostor od roku 1991 zcela volně přístupný, dochází k destrukci původních objektu, demolicím, vzniku černých skládek a živelnému využívání území.

Oficiální znění vyhlášené veřejné soutěže na záměr „využití bývalého vojenského Letiště Ralsko“, schválené na 3. zasedání Rady Libereckého kraje dne 7.2.2012 (číslo usnesení 177/12/RK)


Aktuality

Oznámení o omezením provozu obecního úřadu

201203052226_ouzavreno


Aktuality

Prověřte si zdraví, VZP přiveze do Frýdlantu mobilní ordinaci

Liberec 29. února 2012: Mobilní ordinace otestuje zdraví obyvatel Frýdlantska. Všeobecná zdravotní pojišťovna zájemcům bezplatně poskytne orientační biochemické vyšetření. Lidé se tak dozví, jak jsou na tom se zdravím.

První zastávka mobilní ordinace bude dne 26. března v nově otevřených prostorách klientského pracoviště VZP v ulici Vrchlického 471, Frýdlant, a to v době od 8 do 11 hod. Ve stejný den odpoledne, v době od 13 do 15 hod. budou zdravotníci ordinovat v zasedací místnosti frýdlantské radnice, 1. poschodí, číslo dveří 21.

Zájemci si mohou nechat změřit hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a pulz, úroveň svalové kapacity a BMi. Po celou dobu budou zdravotníci poskytovat výživová doporučení. 

Účastníci vyšetření obdrží písemný záznam výsledků, včetně odborného popisu zjištěných hodnot a doporučení pro zlepšení zdravotního stavu.

Stanislav Šetina 
specialista marketingu a komunikace


Aktuality

Změny jízdního řádu 2012

Aktuality

Pozvánka do Zámeckého pivovaru Frýdlant

201202282334_zpfrydlant


Aktuality

Výzva připojte se ke kampani Hodina Země 2012

Aktuality

Pozvánka SDH Pertoltice na muzikál Carmen

n201202021442_v_5Sbor dobrovolných hasičů Pertoltice pořádá:

Zájezd na muzikál Carmen

Kdy: V pátek 8. června 2012 od 19:00 hodin v pražském divadle Karlín
(předpokládaný odjezd autobusem kolem 16:00 hodin)

V hlavní roli LUCIE BÍLÁ (bez alternace)

Jde o velkolepou divadelní podívanou v broadwayském stylu, ve které nebudou chybět ani odvážná cirkusová čísla. Nová verze tohoto tématu, kterou pro Hudební divadlo Karlín psala trojice zkušených amerických autorů, není stejná jako původní kniha nebo opera. 
Není to moderní verze, ale příběh Carmen inspirovaný. Více o muzikálu na: www.hdk.cz

Vstupenky je nutné rezervovat do 25.2.2012 u Olgy Čepelíkové v knihovně každou sobotu od 8:00-12:30 hodin
(případně se domluvit na telefonu 724 148 956).


Cena vstupenky za osobu:
230,- Kč druhý balkon 4-6 řada 
390,- Kč druhý balkon 1-3 řada 
490,- Kč první balkon 
590,- Kč přízemí 11-16 řada
690,- Kč přízemí 1-10 řada
700,- Kč lóže

Členové SDH Pertoltice mají dopravu zdarma. Ostatní účastníci budou na dopravu přispívat 200,- Kč na osobu.

Záloha při rezervaci činí 350,- Kč na osobu.
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (354 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (331 hl.)
 
NE (366 hl.)
 
NEVÍM (237 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1288
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz