Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Stavění májky 2007 - 12
Stavění májky 2007
zobrazení: 3812
známka: 0
 

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1408 nalezených)

Aktuality

Nabídka k pobytu na Indiánském táboře

201204041451_itabor


Aktuality

Informace k zasílání složenek pro platby daně z nemovitostí od roku 2012

Informační leták pro poplatníky daně z nemovitostí

Informace k zasílání složenek pro platby daně z nemovitostí od roku 2012
25 MF-Inf 10 - vzor č. 4

Složenky pro placení daně z nemovitostí jsou ve většině případů zpracovávány centrálně a rozesílány daňovým subjektům hromadně dodavatelskou fi rmou. Zasílána je standardní složenka typu A, podléhající
poštovnímu poplatku podle platného ceníku České pošty.

Má-li poplatník daně z nemovitostí více nemovitostí, které se nacházejí v působnosti dvou nebo více fi nančních úřadů, jsou do obálek vkládány společně složenky za všechny tyto fi nanční úřady.

Jednotlivé složenky jsou opatřeny názvem a číslem účtu místně příslušného fi nančního úřadu (tj. toho fi nančního úřadu, v jehož obvodu místní působnosti se nemovitost nachází), kterému je příslušná platba určena. Na alonži složenky jsou uvedeny informace pro poplatníka o počtu splátek a výši daně, případně o výši daňového nedoplatku za předchozí zdaňovací období.

Pro platbu daně z nemovitostí u každého z dotčených fi nančních úřadů je poplatníkovi daně zasílána jedna složenka, pokud jeho daň u tohoto fi nančního úřadu činí nejvýše 5 000 Kč, nebo dvě složenky, pokud je tato daň vyšší než 5 000 Kč, a platí se tedy ve dvou splátkách. Daň vyšší než 5 000 Kč lze však zaplatit i najednou jedinou složenkou, a to v termínu první splátky daně.

V minulých letech byly složenky poplatníkům rozesílány postupně v dávkách podle obvodů místní působnosti územních fi nančních orgánů. V zájmu zajištění možnosti plynulého placení daně v pokladnách finančních úřadů budou počínaje rokem 2012 složenky rozesílány v jiném pořadí, nezávislém na místní působnosti fi nančních úřadů. Proto je potřeba počítat s tím, že v jednotlivých lokalitách neobdrží všichni
poplatníci složenky současně jako doposud, ale postupně v období od 15. dubna do poloviny května.


Jestliže poplatník podá daňové přiznání po 31. 1. zdaňovacího období a v něm vypočtená daň se liší od částky daně uvedené na složence, uhradí daň ve výši vypočtené v daňovém přiznání, případně ve výši, kterou mu správce daně sdělí platebním výměrem nebo hromadným předpisným seznamem.

Ve specifi ckých případech mohou být složenky i nadále zasílány či jinak distribuovány (např. prostřednictvím obcí) jednotlivými fi nančními úřady. Tuto možnost mohou jednotlivé fi nanční úřady zvolit podle konkrétních podmínek v daných lokalitách v zájmu včasného a efektivního doručení složenek poplatníkům.

Důležité upozornění: Adresa P. O. Boxu, uvedená v levém horním rohu obálky se složenkami, je určena pro vracení nedoručitelných složenek Českou poštou, nikoli však pro doručování jiné korespondence fi nančním orgánům. Orgánem, který vyměřuje daň, je vždy místně příslušný fi nanční úřad. Veškeré dotazy, podněty, odvolání apod. proto zasílejte vždy na adresu místně příslušného fi nančního úřadu, uvedeného na složence.
Aktuality

Tisková zpráva Starostů pro Liberecký kraj

Starostové půjdou do krajských voleb sami, lídrem je Martin Půta
datum: 30. 3. 2012

Starostové pro Liberecký kraj na svém sněmu v Bílém Kostele 29.3. nominovali Martina
Půtu, starostu Hrádku nad Nisou a předsedu Euroregionu Nisa, lídrem samostatné kandidátky
Starostů pro Liberecký kraj v krajských volbách 2012.

„Našim cílem ve volbách je zastavit další zadlužování kraje a prosadit rozumné a
transparentní nakládání s veřejnými prostředky. Krajské volby rozhodnou o opravách silnic,
škol a nemocnic a celkovém rozvoji kraje v dalším období čtyř let. Proto jsou pro obyvatele
našich obcí důležité,“
řekl Martin Půta.

Starostové dále na sněmu rozhodli o předvolební a povolební spolupráci s TOP 09.
„Spolupráce na celostátních tématech jako je např. navýšení rozpočtů malých obcí /RUD/,
nebo regulace hazardu, se ukázala být úspěšná. Věříme, že naše spolupráce na regionální
úrovni bude pro obyvatele Libereckého kraje prospěšná,“
doplnil starosta Desné, Marek
Pieter.

Sněm SLK také zvolil nové předsednictvo ve složení: Martin Půta - předseda, Michael Canov
- 1. místopředseda, Jan Farský, Marek Pieter, Jiří Vosecký - místopředsedové.
„Nové vedení dostalo za úkol sestavit kandidátní listinu SLK. Prvních dvacet míst bychom
chtěli představit do poloviny dubna,“
uzavřel Martin Půta.

Podrobnější informace
Martin Půta: 602 490 016
Aktuality

Po 10 letech se do Liberce vrací Miss!

201203292324_missLiberec, 1. 3. 2012 - 5. května 2012 pozná Liberecký kraj svou první Miss po deseti letech. Slavnostní večer soutěže Miss Liberec open 2012 proběhne v Domě kultury v Liberci. Šanci stát se nejkrásnější dívkou regionu mají slečny od 17 do 24 let, svobodné, bezdětné, které trvale bydlí nebo studují, případně pracují v Libereckém kraji. 

Pořadateli Miss Liberec open 2012 jsou VIP models s.r.o. a P.J. Art Production s.r.o. „V roce 1996 jsem si soutěží Miss Liberec prošla jako soutěžící. Mám na to milé vzpomínky. Byla to velká zkušenost, která mi pomohla odstartovat mou kariéru. Myslím, že nadešel čas vrátit Liberci tuto soutěž. Pevně doufám, že Miss Liberec open 2012 bude jedna z nejatraktivnějších kulturních akcí v regionu v letošním roce,“ věří Veronika Šťastná, ředitelka soutěže a majitelka společnosti VIP models . „Navíc jsem přesvědčená, že tady u nás žije velké množství půvabných dívek, které už mají své cíle, názory a představy o životě, chtějí prezentovat svou osobnost a nebojí se vystoupit na veřejnosti,“ doplňuje Šťastná. 

Kromě titulu Miss Liberec open 2012 budou dívky soutěžit o další tři - Miss Sympatie, Miss Internet a Miss Press. 

Soutěž získala silné partnerské zázemí. Po desetileté odmlce je tak pro dívky připravena velmi důstojná vábnička. „Ceny, které pro vítězky máme, výrazně překračují standardy regionálních soutěží. Automobil Škoda Citigo, diamanty, wellness pobyty, luxusní kosmetiku nebo třeba kuchyňské spotřebiče. Musím říct, že jsme se prakticky v celém kraji setkali se zájmem. I proto jsme rádi, že soutěž bude vysílat regionální televize Genus Plus,“ říká výkonný producent projektu Pavel Jakubec a majitel P.J.Art Production. „Čekají nás tři castingy, na kterých se dívky mohou předvést. 20. března v Turnově v Kulturním centru Střelnice, 21. března v České Lípě v hotelu Morris a 22. března v Liberci v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, vždy od 16 hodin,“ vysvětluje Jakubec. Samotné castingy jsou neveřejné a dívky se do nich musí předem přihlásit na webových stránkách www.missliberec.cz. Z nich vybere porota deset finalistek a dvě náhradnice. 

Účastnice finále se předvedou ve čtyřech klasických soutěžních disciplínách, jednou z nich bude samozřejmě divácky nejoblíbenější promenáda v plavkách. „Samotná soutěž není „jen“ o finálovém večeru. Chceme, aby si lidé soutěž užili. Mladí jistě ocení naše aktivity na sociálních sítích, v dubnu plánujeme doprovodné akce, kdy soutěžící budou vidět mezi lidmi. Celé je to organizačně velmi náročné, ale věřím, že to bude bavit nejen finalistky, ale i širokou veřejnost,“ plánuje marketing manager Denis Tomáš. 

Finálový večer proběhne 5. května 2012 od 18.30 v Domě kultury v Liberci. Večerem provede Libor Bouček, vystoupí Ladislav a Tereza Kerndlovi. „Do poroty Miss Liberec open 2012 přislíbily účast zajímavé osobnosti z řad umělců, celebrit a odborníků. Velmi si vážíme podpory pana architekta Bořka Šípka, který je s Libereckým krajem úzce spjat. Pro finálový večer zapůjčí některá ze svých děl na výzdobu a pro vítězku soutěže vyrobí speciální cenu,“ prozrazuje ředitelka soutěže Šťastná.

Kontakt pro více informací: Lukáš Váňa, tel.: 737 220 347, mail: lukas.vana@321akce.cz
Aktuality

VÝZVA RODÁKŮM BAČALEK A LIČNA (okr. Jičín)

VÁŽENÍ RODÁCI A DĚTI RODÁKŮ,

OBEC BAČALKY PŘIPRAVUJE SETKÁNÍ RODÁKŮ A PŘÁTEL OBCÍ BAČALKY A LIČNO.

SETKÁNÍ SE KONÁ V SOBOTU 9. ČERVNA 2012.

BYLI BYCHOM RÁDI, KDYBY SE NÁM OZVALI A POZVÁNÍ PŘIJALI NAŠI RODÁCI, KTEŘÍ V R. 1945 A 1946
OPUSTILI RODNOU VÍSKU A ODSTĚHOVALI SE DO POHRANIČÍ
, ABYCHOM SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU
MOHLI PŘIPRAVIT.

PROSÍM, MÁTE-LI ZÁJEM DOZVĚDĚT SE NĚCO VÍCE O TOM, JAK SE ŽIJE VE VAŠEM PŮVODNÍM
DOMOVĚ, OZVĚTE SE NÁM PÍSEMNĚ, MAILEM NEBO TELEFONICKY. PŘIVÍTÁME I JAKOUKOLI
INFORMACI O TOM, KOHO A KAM OSUD ZAVÁL.

DĚKUJEME VŠEM, KTERÉ NAŠE VÝZVA OSLOVÍ.

Ing. Pavlína Kaprasová, starostka obce

KONTAKTNÍ ADRESA:
Obec Bačalky
Bačalky 101
507 23 p. Libáň
Tel. 606 407 417
e-mail: starostka@bacalky.cz
web: www.bacalky.cz
Aktuality

Informace Městského úřadu Frýdlant o nabídce sociálního poradenství

Aktuality

Oznámení o uzavření obecního úřadu

Obecní úřad v Pertolticích bude dne 22.3.2012 uzavřen od 12:00 hod.
Obecní úřad v Pertolticích bude dne 23.3.2012 uzavřen zcela.


A to z důvodu účasti na školení v Liberci

V Pertolticích dne: 22.3.2012

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Oznámení o dopravním omezení v obci Pertoltice

Tímto vás informujeme o pokračování akcí, které probíhaly v naší obci na konci roku 2011 - opravy povodňových škod. K provedení všech prací bude potřeba i nadále vaší ochoty spolupracovat. Strpět nějaká ta omezení. Zejména půjde o respektování dopravních omezení na místních komunikacích, včetně přejezdů mostků a propustků, které byly povodní v roce 2010 poškozeny. 
V krátkosti uvedeme jednotlivé úseky, kde budou práce probíhat: - komunikace u staré hasičské zbrojnice až po požární nádrž v majetku rodiny Reinišových, - mostek u Neufusových, - komunikace k Bryknerovým č.p.219 (úpravy příkopů), - mostek u nemovitosti p.Židů v Dolních Pertolticích, - dále bude provedena, a to pouze nejnutnější oprava zatrubnění Pertoltického potoka pod objektem č.p.64 ( pod restaurací v Dolních Pertolticích), budou provedeny dokončovací práce na mostku u Marků - v Horních Pertolticích. 

Práce budou prováděny v obou katastrálních územích naší obce – ale již nepůjde o značný zásah do života velké části obyvatel nebo majitelů nemovitostí, které slouží k rekreaci. Vše však směřuje k lepšímu stavu staveb – mezi něž lze zařadit i tělesa komunikací, proto se snad vyplatí i něco strpět. Doufáme ve vaši podporu a pochopení. Budeme se snažit všechny akce dokončit v co nejkratších termínech, ale přesto v dobré kvalitě. Dbejte, prosím, zvýšené pozornosti dopravní situaci v obci. A to v průběhu celé rozsáhlé akce - zejména značení uzavírek a dalšího doprovodného dopravního značení.

O změnách a průběhu vás budeme pravidelně informovat na vývěskách, úřední desce obce.
V Pertolticích dne: 22.3.2012 

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Pozvánka do kulturního domu v Heřmanicích na Večer při cimbálu

Obec Heřmanice a Vodní záchranná služba Nové Mlýny
Vás zvou na přátelské setkání s hudbou a tancem

„Večer při cimbálu“,


které se koná v sobotu 24. 3. 2012 od 20 hodin
v kulturním domě v Heřmanicích.

K poslechu a tanci bude hrát cimbálová muzika Fjertúšek z Brna.

Opět se uvidíte s těmi, kteří nám pomáhali při odstraňování škod po povodni v létě 2010.


Aktuality

Program kina Frýdlant na měsíc březen 2012

Aktuality

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“

V roce 2007 byly pozemky a budovy patřící k bývalému vojenskému letišti Ralsko převedeny do vlastnictví Libereckého kraje. Od té doby samospráva kraje ve spolupráci s Městem Ralsko dlouhodobě řeší možnosti nového využití této lokality.

Již v roce 2008 vyhlásil Liberecký kraj první veřejnou soutěž na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Jako nejlepší návrh byl vybrán záměr na vybudování fotovoltaické elektrárny, k jehož realizaci však již nedošlo, neboť žádný zájemce nesplnil podmínky majetkoprávní operace.

V současné době připravuje Liberecký kraj, po dohodě se zástupci Města Ralsko, vyhlášení 2. veřejné soutěže na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Smyslem je shromáždit ideové záměry, které by navrhovaly nové možné využití této lokality a umožnily vybrat, posoudit a rozhodnout, jak nejlépe využít potenciál bývalého letiště a jak koncepčně řešit využití celého bývalého vojenského prostoru.
Liberecký kraj a zástupci Města Ralsko se také dohodli, které aktivity v této lokalitě podporovat nechtějí, jedná se o:

§ Aktivity s vysokou ekologickou zátěží a negativním vlivem na životní prostředí (nadměrný hluk, prašnost, emise a imise, zápach, nebezpečné či jedovaté látky apod.), dlouhodobě vysoké nároky na těžkou nákladní dopravu.

§ Činnosti výrazně snižující atraktivitu pro cestovní ruch v zázemí Letiště Ralsko.
§ Plný letecký provoz těžkých dopravních letadel.
§ Aktivity cestovního ruchu masového charakteru typu „Disneyland“
§ Fotovoltaické elektrárny
§ Skládkování odpadů 

Lhůta pro předložení záměrů je od 1.3.2012 do 31.5.2012 do 15.00 hod.
Bližší informace o území a zadávacích podmínkách soutěže poskytne: Mgr. Michael Otta, vedoucí odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje (tel.: 485 226 553, michael.otta@kraj-lbc.cz).

Letiště Ralsko se nachází v okrese Česká Lípa, na území města Ralsko, konkrétně v katastrálním území Hradčany nad Ploučnicí. Letiště bylo do roku 1991 součástí vojenského prostoru, který od roku 1968 využívala Střední skupina vojsk Sovětské armády. V současné době jde o území plné kontrastů. Na jedné straně značně negativně poškozené lokality využívané za posledních 20 let k vojenské činnosti. Na druhé straně lokality, kam byl dlouhodobě vstup lidí zakázán a neprobíhala zde žádná činnost, tudíž se dnes jedná o území s cennými původními ekosystémy. Tím, že je prostor od roku 1991 zcela volně přístupný, dochází k destrukci původních objektu, demolicím, vzniku černých skládek a živelnému využívání území.

Oficiální znění vyhlášené veřejné soutěže na záměr „využití bývalého vojenského Letiště Ralsko“, schválené na 3. zasedání Rady Libereckého kraje dne 7.2.2012 (číslo usnesení 177/12/RK)


Aktuality

Oznámení o omezením provozu obecního úřadu

201203052226_ouzavreno


Aktuality

Prověřte si zdraví, VZP přiveze do Frýdlantu mobilní ordinaci

Liberec 29. února 2012: Mobilní ordinace otestuje zdraví obyvatel Frýdlantska. Všeobecná zdravotní pojišťovna zájemcům bezplatně poskytne orientační biochemické vyšetření. Lidé se tak dozví, jak jsou na tom se zdravím.

První zastávka mobilní ordinace bude dne 26. března v nově otevřených prostorách klientského pracoviště VZP v ulici Vrchlického 471, Frýdlant, a to v době od 8 do 11 hod. Ve stejný den odpoledne, v době od 13 do 15 hod. budou zdravotníci ordinovat v zasedací místnosti frýdlantské radnice, 1. poschodí, číslo dveří 21.

Zájemci si mohou nechat změřit hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a pulz, úroveň svalové kapacity a BMi. Po celou dobu budou zdravotníci poskytovat výživová doporučení. 

Účastníci vyšetření obdrží písemný záznam výsledků, včetně odborného popisu zjištěných hodnot a doporučení pro zlepšení zdravotního stavu.

Stanislav Šetina 
specialista marketingu a komunikace


 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (254 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (245 hl.)
 
NE (265 hl.)
 
NEVÍM (170 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 934
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz