Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Mezinárodní setkání 2009 - 26
Mezinárodní setkání 2009
zobrazení: 3294
známka: 0
 

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1420 nalezených)

Aktuality

ZMĚNY JÍZDNÍCH ŘÁDŮ 12/2012 - Frýdlantsko a Jizerské podhůří

Aktuality

Oznámení o omezení provozní doby obecního úřadu v prosinci 2012 a lednu 2013

201211292151_dovolena


Aktuality

Poděkování - UHELNÉ SKLADY ARNOLTICE s.r.o.

201211281501_podekovani


Aktuality

Meteorologové varují před silným sněžením a náledím

Ve čtvrtek postihne celou Českou republiku silné sněžení a náledí, varují ve středu meteorologové. Výstraha platí až do odvolání.

Meteorologové odhadují, že na západě a severozápadě Čech napadne v polohách nad 500 m 10 až 20 cm, na horách kolem 30 centimetrů sněhu. Na horách v Čechách, zejména na severozápadě, se budou také tvořit sněhové jazyky. 

Při poklesu teplot pod 0°C se bude tvořit náledí. 

Sněžit začne už během druhé poloviny noci na čtvrtek, a to v Krušných horách, během začne padat sníh i v nižších polohách - Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Plzeňském kraji a místy i ve Středočeském a Jihočeském kraji. 

Teploty se budou ve čtvrtek pohybovat před polednem mezi 2 až 6 °C, na východě území vystoupí až k 12 °C, během odpoledne se bude ochlazovat a v noci už bude na západě území mráz. Tvořit se tak může náledí. Pocitovou teplotu bude během dne snižovat čerstvý severozápadní až západní vítr o rychlosti 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 m/s až 20 m/s, zejména v Krušných horách se budou tvořit sněhové.
Aktuality

Velké změny v daňové správě od 1. 1. 2013

Organizace správy daně z nemovitostí od 1. ledna 2013 naleznete zde

V souvislosti s nabytím účinnosti zákona o Finanční správě České republiky dojde od 1. 1. 2013 k rozsáhlé reorganizaci české daňové správy. Stávající soustava územních finančních orgánů bude nahrazena orgány Finanční správy, které bude tvořit Generální finanční ředitelství, Odvolací finanční ředitelství, 14 finančních úřadů a Specializovaný finanční úřad. 

Stávající soustava územních finančních orgánů tvořená Generálním finančním ředitelstvími, 8 finančními ředitelstvími, 199 finančními úřady a Specializovaným finančním úřadem na konci roku zanikne. Jejich kompetence plně přeberou orgány Finanční správy.

Nově vzniklé Odvolací finanční ředitelství se sídlem v Brně bude jako čistě odvolací orgán vykonávat svou působnost pro celé území České republiky. Vznikem jediného odvolacího orgánu je plně završena snaha o jednotnost v postupech odvolacího řízení.

Celorepubliková působnost Specializovaného finančního úřadu se nemění. Kromě dosavadních pravomocí bude nově vykonávat cenovou kontrolu, kontrolu hazardu a kompetence spojené s vedením Centrálního registru smluv. Jako správci smluv mu bude svěřena registrace smluv účastníků důchodového spoření a komunikace s penzijními společnostmi. 

14 finančních úřadů vyjmenovaných v zákoně bude nově vybaveno krajskou územní působností, přičemž název příslušného kraje se objeví i v jejich názvu. Sídla jednotlivých úřadů se budou nacházet přímo v krajských městech a v hlavním městě Praze. Nedílnou součástí finančního úřadu budou jeho územní pracoviště, která budou zřízena na všech místech, kde mají v roce 2012 sídlo „zanikající“ finanční úřady.

Všechny finanční úřady budou od roku 2013 nad rámec kompetencí dnešních finančních úřadů vykonávat také kontrolu dotací, finanční kontrolu a budou pověřeny výběrem pojistného a následným převodem vybraných prostředků účastníků důchodového spoření na účty penzijních společností. Z pověření ministerstva budou moci finanční úřady rovněž přezkoumávat hospodaření krajů, hlavního města Prahy, regionálních rad soudržnosti a vykonávat dozor nad přezkoumáváním hospodaření obcí, dobrovolných svazků obcí a městských částí hlavního města Prahy.

I přes personální, technickou a organizační náročnost transformace se proces reorganizace daňové správy veřejnosti nijak negativně nedotkne. Rozsah a dostupnost služeb poskytovaných veřejnosti budou i v roce 2013 zachovány a současně dojde ke zjednodušení některých pravidel a postupů, na které byla veřejnost dosud zvyklá. Na všechny související změny bude veřejnost včas upozorňována. 

Více pravidelně aktualizovaných informací je dostupných na internetových stránkách české daňové správy - http://cds.mfcr.cz, pod záložkou „Aktuální informace ke vzniku Finanční správy“.

V Praze dne 20. 11. 2012

Ing. Petra Homolová
tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství
Aktuality

UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY - ZRUŠENÍ VÝZVY Z ÚŘEDNÍ DESKY 17. 11. 2012

UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY

Vzhledem k pominutí nebezpečí úniku škodlivých látek z požáru v Arnolticích rušíme výzvu občanům, aby neotvírali okna a omezili své aktivity ve venkovních prostorech. 

V Pertolticích dne 21.11.2012

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Oznámení o uzavření obecního úřadu

Obecní úřad v Pertolticích bude dne 22.11.2012 uzavřen.

A to z důvodu účasti na školení v Liberci

V Pertolticích dne: 20.11.2012

Viktor Podmanický
starosta obce


Aktuality

Pozvánka do Vísky pro příznivce „šlapeťácké“ muziky

201211161619_hudbaObčanské sdružení Víska, Obec Višňová a Město Frýdlant

zvou všechny seniory

v úterý 20.11.2012 od 17.30 hodin do Vísky

na vystoupení kapely Hudba u města Vídně

Písně ze staré Prahy, hospodské písně, písně Karla Hašlera, písně k pivu a o pivu, staročeské, lidové, hravé, rozpustilé až lechtivé…to je repertoár Hudby u města Vídně

Akce je určena především pro seniory, ale rádi přivítáme i další příznivce „šlapeťácké“ muziky.

Vstupné: dobrovolné

Spojení z Frýdlantu: 
- autobusem od pošty v 17.00 hodin
- vlakem v 17.06 hodin

Zájemci z Višňovska o přepravu do Vísky: je nutno předem domluvit na OÚ Višňová, tel.482348005

Večer plný pohody a dobré nálady Vám přejí pořadatelé

Informace: frantisek.tuhy@klikni.cz; tel.606270720
Aktuality

Chaty v Habarticích vykrádali místní

Liberec 13. listopadu 2012

Pod svícnem bývá největší tma

Frýdlantští policisté se v posledních měsících potýkali s několika případy vloupání do rekreačních chalup, a to zejména v obci Habartice. Během zhruba dvou měsíců byly vykradeny tři chalupy. 

Jedno z prvních vloupání bylo oznámeno v polovině října. Do chalupy v Habarticích se zloděj dostal přes okno a z interiéru vzal bezmála dvě stě metrů měděných kabelů, dále pak cca sto metrů kabelů na pevnou instalaci. Zmizely také veškeré instalatérské pomůcky, měděné trubky, čerpadla, motorová pila, filtrace k bazénu a spousta dalších věcí, jejichž hodnota dosahovala dvaceti tisíc korun.

Další z případů byl nahlášen v druhé polovině října. Z chalupy, v které byli její majitelé naposledy koncem září letošního roku, chyběla umyvadla, záchodové mísy, ale i elektroinstalaci či deky. Po oznámení tohoto vloupání bylo o dva dny později nahlášeno další. Pachatel se do chalupy opětovně vloupal – vytrhal latě, kterými majitel zabezpečil dveře po prvním vloupání - a připravil si k odcizení kamna na tuhá paliva. Způsobená škoda přesahovala částku dvacet tisíc korun.

K dalšímu vloupání došlo v první dekádě listopadu. Tentokrát se jednalo o neobydlený 
a vyklizený dům, opět v Habarticích. Ale i přesto si zloděj z domu některé věci odnesl. Odštípal kabely od jističů, a ty pak vytrhl ze zdi. Způsobená škoda – přes osm set korun.

Frýdlantští kriminalisté se všemi případy velice intenzívně zabývali. Jejich vlastní činností se jim podařilo všechny popsané případy objasnit a zjistit konkrétní pachatele. Jednalo se o dva místní muže ve věku 25 a 33 let, kteří se policistům k vloupáním doznali. Veškeré věci, které v chalupách nakradli, prodávali ve sběrných surovinách v sousedním Polsku. Muži navíc spoléhali na mezi lidmi rozšířené, i když nepodložené tvrzení, že trestnou činnost tohoto druhu páchají na Habarticku zejména občané sousedního Polska. Opak byl ale pravdou. Oba muži beze zbytku naplnili rčení, že „pod svícnem bývá největší tma.“

Oba muži si již převzali usnesení o zahájení trestního stíhání, ve kterém je policejní komisařka viní z přečinu krádeže a porušování domovní svobody, za což jim hrozí až dvouleté tresty odnětí svobody. 

Každý z mužů má za sebou trestní minulost. Mladšího z nich odsoudil v loňském roce liberecký soud za krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce dvanácti měsíců se zkušební dobou do letošního roku. Druhý z pachatelů byl v loňském roce odsouzen za opakované krádeže k trestu obecně prospěšných prací v počtu dvě stě hodin. Ty do současné doby nevykonal . . . . . . .


mjr. Bc. Vlasta Suchánková
mluvčí KŘP Libereckého kraje
Aktuality

Město Frýdlant vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa - samostatný odborový referent.

Aktuality

Dny otevřených dveří Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant

Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant
Bělíkova 1387, příspěvková organizace

Tel. 482 428 861 
e-mail : info@sshlfrydlant.cz 
www.sshlfrydlant.cz

Dny otevřených dveří
Pá 23.11.2012 10.00 – 16.00 hod., 
So 24.11.2012 8.30 – 13.00 hod.

Přijďte se k nám podívat!!

Zároveň budou probíhat i další aktivity:
Pá 23.11.2012 11.00 – 15.00 hod. Prodej adventní výzdoby
Pá 23.11.2012 14.00 – 16.00 hod. Schůzky s rodiči

Pracoviště školy: 

Frýdlant – Bělíkova 1387
Frýdlant – Zámecká 4003
Hejnice – Lázeňská 349

Čtyřleté studijní obory s maturitou

Obchodní akademie ( 63 – 41 – M/02 ) 
Absolvent po ukončení tohoto čtyřletého studia s maturitou je schopen rychlé orientace a zapracování ve výkonu profese s vědomím nutné flexibility a další schopnosti kvalifikovat se, aby byl schopen pružně reagovat na změny v tuzemské i mezinárodní obchodní či jiné podnikatelské činnosti, peněžnictví, v cestovním ruchu, veřejné správě či vlastní podnikatelské činnosti.
Agropodnikání ( 41 – 41 – M/01 ) 
Studijní obor ukončený maturitou, který připravuje absolventy širokého uplatnění. Studium klade důraz na samostatné myšlení, schopnost kvalifikovaně vyhodnocovat informace a pohotově se rozhodovat tak, jak to vyžaduje současná praxe, aby našli své uplatnění nejen v oborech zemědělství a souvisejících služeb, ale i v dalších službách, ve veřejné správě nebo vlastní podnikatelské činnosti. Samozřejmostí je studium dvou jazyků, práce s výpočetní technikou a možnost zahraničních praxí.
Veterinářství ( 43 – 41 – M/01 ) 
Studijní obor ukončený maturitou, který připravuje absolventy k uplatnění v komplexu veterinárně technických činností organizačního charakteru a specificky odborných úkonů. Veterinární asistent pomáhá veterinárním lékařům zejména při různých kontrolách. Součástí vzdělání je i příprava k získání řidičského oprávnění.
Ekologie a životní prostředí ( 16 – 01 – M/01 ) 
Studijní obor ukončený maturitou, který připravuje specializované pracovníky pro ochranu přírody, zejména lesa, ale také odborníky, kteří budou schopni ekologické poznatky uplatňovat v různých oblastech lidské činnosti.
Sociální činnost ( 75 – 41 –M/01 ) 
Studijní obor připravuje žáky pro činnosti spojené s poskytováním sociálních služeb. Absolventi najdou uplatnění jako pracovníci sociální péče v různých typech sociálních zařízeních (státních, obecních, soukromých), v terénní pečovatelské službě nebo jako referenti sociálních orgánů státní správy a samosprávy (např. OSSZ, sociálních referátů okresních a obecních referátů).

Tříleté obory s výučním listem ( obory kategorie H ) 

Opravář zemědělských strojů ( 41 – 55 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Obor pro chlapce, absolventi mají široké uplatnění podobné automechanikovi, či strojnímu zámečníkovi. Zvládnou ruční i strojní zpracování kovů, kování, montážní práce nejen na dopravních prostředcích, získávají svářečské průkazy a řidičské oprávnění B a C.
Řezník – uzenář ( 29 – 56 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Obor pro chlapce i dívky, absolvent oboru se naučí během studia zpracovávat téměř všechny druhy masa, včetně porážky, bourání, dělení a třídění masa, vařenou a uzenářskou výrobu včetně výroby specialit.
Pekař ( 29 – 53 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Obor pro chlapce a dívky. Vyučený pekař zvládá veškerou technologii klasické ruční i automatizované pekařské výroby. .
Zemědělec - farmář ( 41 – 51 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Zemědělský učební obor, jehož absolventi zvládnou veškeré kvalifikované činnosti v zemědělské výrobě. Absolventi splňují kvalifikaci potřebnou k čerpání dotací EU.
Kuchař – číšník ( 65 – 51 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Tříletý učební obor pro chlapce a dívky. Absolventi zvládají přípravu pokrmů i obsluhu zákazníka v klasickém restauračním provozu i provozech hromadného veřejného stravování. 
Prodavač ( 66 – 51 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Dívky i chlapci, kteří se připravují v tomto oboru se za dobu studia naučí správné technice prodeje potravinářského zboží, včetně obsluhy veškeré prodejní technologie, vedení a organizaci provozu, naučí se pracovat s výpočetní technikou a zvládají dva cizí jazyky. 
Zedník ( 36 – 67 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Vyučení chlapci jsou připravováni pro vykonávání samostatné činnosti ve stavebnictví.

Operátor skladování ( 66 – 53 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Absolventi získají kvalifikaci odpovídající požadavkům pro výkon povolání jako skladový operátor v obchodní nebo výrobní sféře. Součástí vzdělání je i příprava k získání průkazu odsluhy motorových manipulačních vozíků.
Strojní mechanik ( 23 – 51 – H/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Absolventi jsou připraveni zhotovovat a sestavovat jednotlivé součásti a funkční celky různých strojů, zařízení a konstrukcí, uvádět je do provozu a provádět jejich běžnou údržbu. Součástí vzdělání je příprava k získání svářečských certifikátů v rozsahu kurzů ZK 111 W01 nebo ZK 311 W01, ZK 135 W01. 
Zahradník ( 41 – 52 – H/01 ) - Hejnice – Lázeňská 349
Dívky i chlapci, kteří se připravují v tomto oboru se za dobu studia naučí správné technice aranžování a vazby květin v květinových síních. Absolvent se uplatní jako kvalifikovaný pracovník při zakládání, úpravě a ošetřování parkové i krajinné zeleně v zahradnických provozech květinářských, zelinářských i ovocnářských, při pěstování okrasných stromů a keřů, při práci s malou mechanizací. Žáci se učí navrhovat ozelenění menších ploch a okrasných zahrad, absolvují keramický kurz.
Lesní mechanizátor ( 41 – 56 – H/01 ) - Hejnice – Lázeňská 349
Absolventi jsou připravováni pro vykonávání samostatné mechanizované práce v lese s motorovou pilou, křovinořezem, s traktory pro přibližování dříví, s železným koněm, s hydraulickým jeřábem a další lesnickou mechanizací. Absolventi zvládají základní dovednosti v opravárenské činnosti používaných strojů. Naučí se základy kovářských prací, absolvují základní kurz pilařské výroby. Během studia získají zdarma řidičský průkaz na traktor.
Zpracovatel dřeva ( 41 – 57 – H/01 ) - Hejnice – Lázeňská 349
Absolventi se uplatní jako plně kvalifikovaný pracovník pro pilařské provozy truhlářské a tesařské dílny, získávají osvědčení pro práci s motorovou pilou.

Tříleté obory s výučním listem ( obory kategorie E )

Stravovací a ubytovací služby ( 65 – 51 – E/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Učební obor zejména pro žáky speciálních škol. Absolventi se naučí připravovat a expedovat jídla teplé kuchyně, přepravovat a ošetřovat základní druhy surovin. Žáci pracují pod vedením učitelky odborného výcviku v malých skupinách na vlastních i externích pracovištích školy.
Zednické práce ( 36 – 67 – E/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Vyučení chlapci zvládají veškeré základní stavební úkony – jako jsou zdění, omítání, betonování, stavby a přístavby. Výuka probíhá především v rámci zakázkových prací na externích pracovištích v okolí Frýdlantu pod dozorem učitele odborného výcviku.
Pečovatelské služby ( 75 – 41 – E/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Žáci zvládají práce ve zdravotnických zařízeních a ústavech sociální péče, její náplní je pečovatelská služba – péče o klienta, osobní hygienu, stravování, úpravu lůžka a prostředí, péče o prádlo, rozhovory s příjemcem pečovatelské služby.
Potravinářská výroba ( 29 – 51 – E/01 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Absolventi zvládají v rámci praxe v potravinářských a gastronomických provozech veškeré základní dovednosti potřebné 
pro uplatnění v řeznických, pekařských, lahůdkářských a kuchyňských provozech.
Strojírenské práce – název ŠVP Technické služby v autoservisu ( 23 – 51 – E/01 ) 
Frýdlant – Bělíkova 1387
Absolvent učebního oboru technické služby v autoservisu má předpoklady k výkonu povolání, dělník v pneu - servisu, pomocný dělník v autoservisu, dělník v servisních myčkách a v servisech zajišťující výměnu olejů a antikorozní ochranu karoserií.

Nástavbové studium – denní forma
Podnikání ( 64 – 41 – L/51 ) - Frýdlant – Bělíkova 1387
Maturitní studium, které prohlubuje vědomosti a dovednosti nabyté v učebních oborech a rozšiřuje je o dovednosti jazykové, počítačové, ekonomické, komunikační tak, aby absolventi zvládli veškeré požadavky úplného středního vzdělání a to formou denního studia.

Dny otevřených dveří

Pá 23.11.2012 10.00 – 16.00 hod., So 24.11.2012 8.30 – 13.00 hod.
Pá 11.1.2013 10.00 – 16.00 hod., So 12.1.2013 8.30 – 13.00 hod.
Pá 15.2. 2013 10.00 – 16.00 hod., So 16.2.2013 8.30 – 13.00 hod.


PŘIJĎTE SE K NÁM PODÍVAT
Aktuality

Oznámení o otevření nové specializované prodejny ve Frýdlantě

201211122255_prodejna


Aktuality

Oznámení o uzavření oddělení majetkových daní Finančního úřadu ve Frýdlantě

201211122246_finUradUzavren


Aktuality

Pozvánka - Jak přistoupit k řešení důchové reformy

Rok 2013 bude začátkem důchodová reformy v ČR, ta se dotkne všech pracujících. 

Nenechte se zmást spoustou čísel, kterými se ohánějí politici a podívejte se přímo na podstatu důchodové reformy.

Dne 14.11.2012 v 18 hod Vás srdečně zveme do Malého sálu Obce Dětřichov. 

ZDARMA PORADÍME, jak přistoupit k řešení důchové reformy.
201211071317_duchod 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (350 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (328 hl.)
 
NE (362 hl.)
 
NEVÍM (233 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1273
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz