Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
 • Pro nabídku knih z obecní knihovny
  Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
 • Odkaz pro registrované členy.
  Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
 • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Větrná smršť 2007 - 10
Větrná smršť 2007
zobrazení: 2179
známka: 0
 

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1420 nalezených)

Aktuality

Cestovatelská beseda BOLÍVIE – Amazonie

Beseda s Petrem Hihlánem

 • Dům dětí a mládeže

Více informací.
Aktuality

Oznámení - přednáška p. Mgr. Pavelčáka 2014 v Pertolticích .

Mimořádná akce v obci Pertoltice.

 • Srdečně zveme všechny zájemce o přednášku odborníka na mezilidské vztahy ( odborníka nejen na tuto oblast lidského života) - pana Mgr.Igora Pavelčáka.
 • Téma přednášky: Problémy vztahů mezi rodiči a dětmi

Více informací.
Aktuality

Kino Frýdlant - program LEDEN 2014 - KLUBOVÁ SETKÁNÍ PRO FILMOVÉ LABuŽNÍKY.

KLUBOVÁ SETKÁNÍ PRO FILMOVÉ LABUŽNÍKY - leden

 • ZTRÁTA PAMĚTI: ŽALÁŘ JE ČEST, NE PONÍŽENÍ…
 • PRÁZDNINY V ŘÍMĚ

Více informací.
Aktuality

Kino Frýdlant - program LEDEN 2014.

NAJDĚTE SI SVŮJ FILM! - leden

 • FRAJEŘI VE VEGAS
 • ŠMAKOVA DRAČÍ POUŠŤ
 • DOBRÝ ŘIDIČ SMETANA
 • PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU, NA PORTÁLU E-VSTUPENKA A V POKLADNĚ KINA.
 • REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ 30 MINUT PŘED ZAHÁJENÍM PŘEDSTAVENÍ. ZMĚNA V PROGRAMU VYHRAZENA.

Více informací.
Aktuality

Dotace z fondů Evropské unie v Programu rozvoje venkova 2014 – 2020 pro podnikatele, právnické a fyzické osoby - na rok 2014.

MIKROPODNIKY (do 10 zaměstnanců) v obcích do 2.000 obyvatel

 • Tyto dotační tituly umožňují čerpat dotace 40 - 60 % z uznatelných nákladů.
 • Výše investice do 10.000.000 Kč.

Více informací.
Aktuality

Informace ředitele společnosti FVS,a.s. - obsah dusičnanů ve vodě snížen.

Frýdlantské vodárenské společnosti, a.s. skončila k 31. prosinci 2013 výjimka, která tolerovala zvýšené množství dusičnanů ve vodě. Skončilo tak 32 měsíců trvající období, kdy kojencům, dětem do pěti let a těhotným ženám vydávala Frýdlantská vodárenská společnost, a.s. balenou pitnou vodu. 

Nadlimitní množství dusičnanů ve frýdlantské vodě pomohla odbourat provizorní linka reverzní osmózy, která je dnes ve zkušebním provozu. Spuštěna byla koncem prosince. V podstatě touto stavbou byla zahájena rekonstrukce úpravny vody Frýdlant. Celkově se náklady vyšplhají na 150 miliónů korun. Provizorní linkou reverzní osmózy bylo vyčerpáno prvních 13,5 miliónu korun. Linka reverzní osmózy snížila koncentraci dusičnanů na průměrnou hodnotu 45 miligramů na litr vody. Limit stanovený vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR je 50 mg/l.

Rekonstrukce úpravny vody Frýdlant bude financována z Operačního programu životního prostředí, ze kterého vodárenská společnost získá 130 miliónů korun. Administrativně se ale čerpání dotace zkomplikovalo. Proto bylo ve spolupráci s dodavatelem stavebních prací firmou SMP CZ, a.s. realizováno zmíněné provizorní opatření, které spočívá v tom, že linka reverzní osmózy byla usazena do provizorní stavby. Další práce by měly pokračovat na jaře letošního roku. Vše záleží na tom, jak dopadne výběrové řízení na poskytovatele bankovní záruky za závazky vůči Státnímu fondu životního prostředí.

Veškeré informace k lince reverzní osmózy včetně aktuálního rozboru vody budou uveřejněny na stránkách Frýdlantské vodárenské společnosti, a.s. v průběhu měsíce ledna.
http://www.fvs.cz/new/dusicnany.php
Ing. Petr Olyšar, ředitel FVS, a. s.
Aktuality

PROSÍME O POMOC - ztratil se border teriér. UWAGA! ZAGINĄŁ, Bitte um Hilfe.

n201401061614_terierPROSÍME O POMOC
Dne 31. 12. 2013 se v kunratickém lese na hranicích s Polskem (Kunratice-Bogatyna)ztratil border teriér, věk: 1 rok, slyšící na jméno Andy.
Na obojku má číslo 607820812.

Jakékoliv informace o našem mazlíčkovi volejte na telefonní číslo +420607820812 nebo +420724790810 
či na email: LenkaKrelinova@seznam.cz
Srdečně děkujeme.

UWAGA! ZAGINĄŁ!!!
DNIA 31. 12. 2013 W KUNRATICKIM LESIE NA GRANICY Z POLSKĄ(KUNRATICE -BOGATYNIA) ZAGINĄŁ PIESEK RASY BORDER TERRIER. REAGUJE NA IMIĘ ANDI I MA DOPIERO 1 ROK. NA OBROŻY MA NAPISANY NUMER 607820812. 
JEŻELI KTOŚ WIDZIAŁ LUB WIE GDZIE MOŻE BYĆ NASZ PUPIL PROSZĘ O INFORMACJE POD NUMEREM +420607820812 LUB +420724790810 
EMAIL: LenkaKrelinova@seznam.cz
BARDZO DZIĘKUJE.

Bitte um Hilfe
Am 31. 12. 2013 ist im Wald bei Kunratice auf der Grenze mit Polen (Kunratice-Bogatynia) einjähriger Border Terrier namens Andy verloren gegangen.
Auf dem Halsband hat er die Nummer 607820812.

Alle Informationen teilen Sie uns, bitte, entweder telefonisch +420607820812, +420724790810, 
oder per E-mail: LenkaKrelinova@seznam.cz mit.
Besten Dank.
Aktuality

Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec.

201401021726_zooliberec


Aktuality

Oznámení - zimní stadion ve Frýdlantu nebude tuto zimu v provozu

Ve Frýdlantu dne 16. 12. 2013

Vážení občané, přátelé, kamarádi a příznivci sportu !
Sdělujeme tímto, že je již definitivní, že zimní stadion ve Frýdlantu se změnil ve staveniště a tedy nebude tuto zimu v provozu.

Jak asi většina z vás ví, máme ve Frýdlantu zimní stadion s umělou ledovou plochou od roku 1976. Od té doby se snažily celé generace činovníků TJ Slovan a později HC Frýdlant zajistit finanční prostředky na zastřešení zimního stadionu.

Letos, po dlouhé, přibližně šestileté usilovné práci se to povedlo. Málo kdo si dokáže představit co tento pozitivní výsledek stál úsilí, času a soukromých peněz na úkor času stráveného třeba s rodinou či přáteli. Už vůbec ne ten, který pro věci takříkajíc veřejné nikdy nehnul ani prstem a jen chodí a kritizuje.

V červnu t.r. jsme dostali zprávu z Ministerstva mládeže a tělovýchovy, že naše žádost byla vyhodnocena kladně a byli jsme vyzváni, abychom předložili příslušné dokumenty. Následovala řada někdy velmi složitých úkonů: přepracování původního projektu (kvůli zlevnění stavby), vypsání výběrového řízení, které proběhlo přesně dle zákona o zadávání veřejných zakázek, zpracování a podepsání smlouvy s dodavatelem stavby, zpracování smlouvy o spolufinancování stavby
mezi městem a HC Frýdlant, kterou muselo schválit zastupitelstvo města, zpracování nájemní smlouvy na dotčené pozemky a dodání ještě pár dalších písemností. Vše jsme předali na příslušné ministerstvo a 19. 9. 2013 se podepsal poslední dokument. Dle slov úředníka na ministerstvu, měla již zmíněná „limitka“ na deseti miliónovou sumu dorazit do tří týdnů. Potud vše v pořádku.

Skutečnost však byla diametrálně jiná: oznámení o definitivním přidělení dotačních deset miliónů, dorazilo až po urgencích za sedm týdnů! Následně jsme konečně vyzvali zhotovitele stavby k převzetí staveniště. Nezávisle na tom proběhla řada jednání se zhotovitelem a s poskytovatelem dotace. Pokyn z ministerstva byl jednoznačný: dotace musí být čerpána ještě v r. 2013. Až do 11. 12. 2013 byl celý projekt ještě ohrožen. Dnes můžeme konstatovat, že se tato problematika podařila z drtivé části vyřešit a rozpracovanost díla každým dnem roste. Předpokládaný termín dokončení díla je cca v dubnu 2014.

Pro ty, kteří mají obavy, jak bude zimní stadion využíván a kolik bude stát jeho provoz po zastřešení uvedeme několik stručných údajů:
Časové využití ledové plochy (denně 8:00 – 22:00): bruslení pro školy………………………35 %
tréninky a utkání HC Frýdlant………….35 %
veřejné bruslení…………………………15 %
komerční pronájem……………………...15 %

Provoz odkrytého stadionu dotovalo město cca 2,2 mil.Kč ročně při provozu max. 120 dní. Po zastřešení bude provoz stát cca 1,7 mil.Kč (tedy cca 500 tis. Kč ročně ušetříme) a provoz bude cca 200 dní !!

A ještě jedna poznámka: odkryté zimní stadiony už se téměř nikde neprovozují a pokud by nedošlo k zastřešení, byl by ten náš dříve či později odsouzen k zániku. Zastřešením získá město sportoviště, které bude sloužit především dětem a mládeži. A nikdo nám ho už nesebere. A je úplně jedno, jestli provozovatelem bude město, HC Frýdlant nebo jiný subjekt.

Omlouváme se všem brusleníchtivým za letošní zimu bez „zimáku“ a těšíme se na září nebo říjen 2014, kdy se začneme setkávat v nové aréně.

Petr Beran a Jiří Stodůlka
zastupitelé a členové rady města Frýdlant a členové výboru HC Frýdlant
Aktuality

Rodinné poradenství zaměřené na děti začíná v pátek 10. ledna 2014.

201312181838_posecOd ledna 2014 se v Poradním a setkávacím centru ve Frýdlantě na Havlíčkově nám. 304 změnilo personální obsazení. Rodinné poradenství s důrazem na děti nyní povede Mgr. Daniela Al Sulaimanová, která po deseti letech vystřídala dětskou psycholožku Mgr. Jarmilu Kozákovou.

Mění se také doba, kdy toto poradenství občané z Frýdlantského výběžku v POSECu najdou. Už ne v pondělí, ale každý pátek ve 13:30 hodin a později dle objednání na daniela.al-sul@seznam.cz nebo na tel. 777 069 481. „Volejte prosím v pracovní dny od 18 do 20 hodin, kdy mám pro tyto telefony vymezený prostor a čas a mohu se vám v klidu věnovat,“ říká poradkyně. 

Mgr. Daniela Al Sulaimanová pomáhá řešit vztahové a výchovné problémy, potíže dětí s úzkostí, s agresí, se začleněním ve skupině, s následky psychického traumatu, … Nabízí možnost spolupráce se školou, s pěstouny, s dětským domovem. Naopak neřeší školní zralost a poruchy učení. Do poradny, kde jsou hlavním tématem děti do 15 let, se může objednat každý sám z vlastní vůle nebo na doporučení školy, sociální pracovnice či lékaře. Služba je stejně jako ostatní programy v POSECu poskytována odborně, diskrétně a bezplatně.
Aktuality

Pozvánka na koncert do Jindřichovic pod Smrkem.

201312101544_blurock


Aktuality

Změna otevírací doby pošty v Habarticích.

201312101539_provozpostyhabartice


Aktuality

MĚSTO FRÝDLANT VÁS ZVE NA KULTURNÍ POŘAD - KOUZLO HVĚZD.

201312091206_blanarovicova


Aktuality

Pozvánka na výstavu - TOSKÁNSKÉ MOMENTY.

201312091141_toskansko


Aktuality

Kino Frýdlant - program PROSINEC 2013.

NAJDĚTE SI SVŮJ FILM! - prosinec

 • TITANIC
 • KRÁLOVSTVÍ LESNÍCH STRÁŽCŮ
 • ROZKOŠ
 • PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU, NA PORTÁLU E-VSTUPENKA A V POKLADNĚ KINA.
 • REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ 30 MINUT PŘED ZAHÁJENÍM PŘEDSTAVENÍ. ZMĚNA V PROGRAMU VYHRAZENA.

Více informací.


 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
 • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (354 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (331 hl.)
 
NE (366 hl.)
 
NEVÍM (237 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1288
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz