Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
 • Pro nabídku knih z obecní knihovny
  Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
 • Odkaz pro registrované členy.
  Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
 • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Hasiči - dětský den 2006 - 14
Hasiči - dětský den 2006
zobrazení: 2220
známka: 2.00
 

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1420 nalezených)

Aktuality

Obecní úřad Pertolice Vás zve do libereckého divadla F. X. Šaldy - 28. května 2016.

201604111414_lagunaObecní úřad Pertolice Vás zve do libereckého divadla F. X. Šaldy na divadelní představení
komedie

POPRASK NA LAGUNĚ
(autor: Carlo Goldoni)

Zájezd se koná v sobotu 28. května 2016

Odjezd do divadla v 17:45 hod z autobusové zastávky v Pertolticích

Cena: 150 Kč/osoba
Vstupenky k zakoupení na pokladně OÚ Pertoltice
Aktuality

UPOZORNĚNÍ PRO VLASTNÍKY SILNIČNÍCH VOZIDEL VYŘAZENÝCH Z PROVOZU (DEPOZIT) PO 1.7.2013

Vlastníte-li vozidlo, které je více než 12 měsíců vyřazeno z provozu (dříve dočasné vyřazení, depozit), jste povinen dle § 12 odst. 4 zákona č. 56/2001Sb. bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit obecnímu úřadu obce  s rozšířenou působností adresu místa, kde je vyřazené vozidlo umístěno a účel jeho využití.
V případě, že tak neučiníte, dopouštíte se přestupku, za který lze uložit pokutu až do výše 50.000,- Kč.
Pro splnění této povinnosti je za potřebí dostavit se na městský úřad – registr vozidel s platným dokladem totožnosti a velkým technickým průkazem.
Za správní poplatek 50,- Kč bude adresa  a účel využití do centrálního registru vozidel zapsána a vlastník vozidla si danou povinnost tímto splní.

Registr vozidel, MěÚ Frýdlant


Aktuality

Pozvánka na divadlo.

201604041339_vojan


Aktuality

Tisková zpráva SLK - STARÁME SE O NÁŠ KRAJ.

Chceme zopakovat náš úspěch, máme totiž náskok a nabízíme voličům zkušené profesionály s výsledky

 • Liberecký kraj vstřícný ke svým obyvatelům
 • Obnova majetku Libereckého kraje a Odpovědné hospodaření Libereckého kraje bez dalšího zadlužování

Více informací.
Aktuality

Magazín Starostů pro Liberecký kraj.

Informace SLK ze Zastupitelstva LK ze dne 23. 2. 2016

 • Benefiční ples hejtmana.
 • Podpora mateřských center z rozpočtu Libereckého kraje.

Více informací.
Aktuality

Kino Frýdlant - program DUBEN 2016.

SBÍREJTE VÝHODY S VĚRNOSTNÍ KARTIČKOU

 • BOHOVÉ EGYPTA
 • JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK
 • Předprodej vstupenek v MIC, na portálu E-vstupenka a v pokladně kina.
 • Osobní a telefonické rezervace automaticky vyprší 15 min před zahájením představení.
 • Internetové objednávky z portálu e-vstupenka automaticky vyprší po skončení časového limitu pro zaplacení vstupenek.
 • Změna v programu vyhrazena.
 • Informace k programu, předprodeji a telefonické rezervace na tel. 482 464 013.

Více informací.
Aktuality

Po stopách Jantarové komnaty - 16. 4. 2016.

201604011302_jantarovakomnata


Aktuality

Pozvánka na HASIČSKOU APRÍLOVOU ZÁBAVU.

201603311154_aprilzabava


Aktuality

Den otevřených dveří a zápis do MŠ Habartice.

201603311152_mshabarticezapis


Aktuality

Kraj chce koupit nemocnici

n201507091403_nemocniceFrydlantFrýdlant - Neutěšenou situaci v Nemocnici Frýdlant chce Liberecký kraj vyřešit jejím zakoupením.
Ještě před Vánocemi tvrdila společnost EUC (dříve Euroclinicum), že Nemocnice Frýdlant není na prodej. Teď se situace změnila. Po několika osobních schůzkách hejtmana Martina Půty s vlastníkem společnosti je cesta k jednání o zakoupení nemocnice volná. Bude to však běh na delší trať. „Cena navržená krajem je 35 milionů korun s tím, že v nemocnici budeme moci nadále provozovat lékárnu a to po dobu 10 let," uvedl předseda představenstva EUC Jan Blaško. Jenže právě cena je tím, o čem má každá strana poněkud jinou představu. „Z našich úst žádná konkrétní číselná nabídka nepadla. Těch 35 milionů je představa EUC. Určitě si necháme zpracovat odborný posudek, který určí reálnou hodnotu společnosti, o níž by se mohla dál vést diskuze," upřesnil hejtman Půta.
Když totiž EUC v roce 2013 nemocnici kupovala, zaplatila za ni cca 25 milionů. „A to v době, kdy frýdlantská nemocnice byla ještě skutečnou nemocnicí. Teď se tam zrušila interna i akutní interní pohotovost, má se omezit chirurgie. To už se skutečnou nemocnicí nemá mnoho společného," podotkl generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Právě Krajská nemocnice by se podle představ kraje měla na provozu Nemocnice Frýdlant podílet, pokud se ji kraji podaří zakoupit. „Je jasné, že vlastník nemocnice chce z prodeje vytěžit maximum. O to víc si vážíme, že Liberecký kraj se do koupi chce pustit. Pro nás je to konečně záruka spolehlivosti a nějaké koncepčnosti, kterou jsme nyní u nemocnice postrádali," uvedl starosta Lázní Libverda Jan Pospíšil.
Podle hejtmana je nyní situace kolem Nemocnice Frýdlant nepřehledná a nejistá a to nejen pro obyvatele Frýdlantska, ale i pro zaměstnance nemocnice. „Chtěl bych touto cestou požádat lékaře a další personál, aby nemocnici neopouštěli a vyčkali, protože Liberecký kraj má skutečný zájem nemocnici koupit. Chceme tu zachovat akutní zdravotní péči a to ve stabilním režimu," dodal Půta. „Nemocnice se teď zaměřuje na služby, které frýdlantský region nepotřebuje a lidé přicházejí o dostupnost péče. Její koupě je jediná možnost, jak předejít tomu, aby Frýdlantsko o nemocnici přišlo," přidal ředitel KNL Nečesaný.

Pohotovost končí
Od 1. dubna v nemocnici končí i akutní 24hodinová interní ambulance. I když vedení EUC na konci loňského roku tvrdilo, že ji bude dál na své náklady provozovat, později chtělo příspěvek od obcí i kraje. „Chtěli po nás 3,5 milionu korun ročně. Jsme přesvědčeni že toto patří do základní zdravotní péče, a pokud nemocnice tuto péči odmítá, tak nechceme vysílat signál pro ostatní podnikatele, že je tady ruka otevřená a že budeme sponzorovat jejich byznys," řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer. „Takhle by se na nás mohli obracet další podnikatelé, že chtějí přispět, protože tu zaměstnávají lidi. Není možné z veřejných zdrojů financovat něčí podnikání," vysvětlil důvody, proč obce odmítly nemocnici na akutní pohotovost přispět, předseda Mikroregionu Frýdlantsko a starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný. Kvůli zrušení pohotovosti, ke kterému dojde tento pátek 1. dubna, posílil už kraj ve Frýdlantě záchrannou službu. „Roční náklady na rozšíření provozu posádky na celých 24 hodin činí přes 6,5 milionu korun, které jako kraj platíme ze svého," uvedl krajský radní pro zdravotnictví Petr Tulpa. Pokud by se nemocnici podařilo kraji zakoupit, mohla by se posádka záchranky vrátit zpět do Liberce, kde je rovněž zapotřebí. Aby obyvatelé Frýdlantska věděli, kam se po zrušení pohotovosti od 1. dubna obracet, sestavila starostka Bulovky Romana Šidlová spolu se záchranáři informační letáček, který teď visí na webu všech měst a obcí Frýdlantska. V něm se dozvědí v jakých případech kam volat, jak je to dopravou do nemocnice v Liberci a podobně

Podle hejtmana Martina Půty je reálné, aby se prodej nemocnice uskutečnil ještě do prvního pololetí tohoto roku. Kraj by přitom nekupoval nemocniční budovy, neboť ty patří městu Frýdlant, které by je vložilo do případné nové společnosti. Od EUC by se odkupovaly smlouvy s pojišťovnami, závazky vůči zaměstnancům apod. „Prostředky na to máme, ale samozřejmě to musí projít ještě Radou kraje, výborem pro zdravotnictví a zastupitelstvem," řekl Půta. A záležet bude také na tom, jak rychle se podaří dojednat s EUC prodejní cenu. „Nabídku vnímáme jako seriózní krok kraje a jsme připraveni o ní jednat. Prodej zdravotnického zařízení s ročním obratem 167 milionů korun a zaměstnávajícího 200 lidí je však zásadní rozhodnutí, které má svá pravidla," zmínil předseda představenstva EUC Jan Blaško. Někteří starostové se tak obávají, aby jednání netrvala příliš dlouho. „Blíží se krajské volby, teoreticky je možné, že pak by se to mohlo odsunout kvůli jiným věcem, ale doufáme, že to nenastane. Současná situace v nemocnici je už neudržitelná a za nás jako starosty už nemůžeme EUC věřit," sdělil starosta Kunratic Milan Götz. Podle starostů z Frýdlantska EUC jen neustále mění svá tvrzení a omezuje péči. Jak už ale dříve uvedl jednatel Nemocnice Frýdlant Zdeněk Kubr, společnost si nemůže dovolit financovat ztrátové obory ani dotovat 24hodinovou pohotovost, na kterou pojišťovna nepřispívá.
Zdroj: http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/kraj-chce-koupit-nemocnici-20160330.html


Aktuality

Nemocnice Frýdlant, co dělat, když se mi zdravotně přitíží - info pro občany.

Nemocnice Frýdlant, Rychlá záchranná služba a Lékařská pohotovostní služba …… aneb, co dělat, když se mi zdravotně přitíží

 • Co tedy dělat, když se nám zdravotně přitíží ….
 • Náhle vzniklé onemocnění, úraz nebo jiné náhle vzniklé zhoršení zdravotního stavu vyžadující poskytnutí NEODKLADNÉ péče

Více informací.
Aktuality

MEMORIÁL OLDŘICHA HRDLIČKY – 56. ročník

201603221511_hrdlickamemorial

 

 • 8. května 2016 v 9:00 hodin

Propozice
Aktuality

Pozvánka na koncert MUZIKANTSKÝ MEMORIÁL.

201603211428_muzikanti


Aktuality

Upozornění pro vlastníky silničních vozidel vyřazených z provozu po 1. 7. 2013.

Vlastníte-li vozidlo, které je více než 12 měsíců vyřazeno z provozu (dříve dočasné vyřazení, depozit), jste povinen dle § 12 odst. 4 zákona č. 56/2001Sb. bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností adresu místa, kde je vyřazené vozidlo umístěno a účel jeho využití.
V případě, že tak neučiníte, dopouštíte se přestupku, za který lze uložit pokutu až do výše 50.000,- Kč.
Pro splnění této povinnosti je zapotřebí dostavit se na městský úřad – registr vozidel s platným dokladem totožnosti a velkým technickým průkazem. Za správní poplatek 50,- Kč bude adresa  a účel využití do centrálního registru vozidel zapsána a vlastník vozidla si danou povinnost tímto splní.
Registr vozidel, MěÚ Frýdlant


Aktuality

Prodej stromků k jarní výsadbě.

Firma JUKKA bude prodávat v sobotu 26.března 2016 v době od 13:45 do 14:15 hod u autobusové zastávky v Dolních Pertolticích

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod , a jiné.

Více informací najdete na letácích ve Vašich poštovních schránkách.
JUKKA, s.r.o.
Lhotská 772, 68722 Ostrožská Nová Ves, CZ
 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
 • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (354 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (331 hl.)
 
NE (366 hl.)
 
NEVÍM (237 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1288
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz