Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Výlet do ZOO a Botanické zahrady 2009 - 7
Výlet do ZOO a Botanické zahrady 2009
zobrazení: 2016
známka: 0
 

Počet zobrazených článků: 3 (z celkem 33 nalezených)

|0-15 |15-30 |30-33 |
Hasiči

Oslavy výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů. Obec Pertoltice hledá sponzory,

  kteří by uhradili alespoň část nákladů na oslavy vzniku našeho sboru. Průběh oslav plánujeme na měsíce červen a červenec roku 2008. Rádi bychom oslavili toto jubileum důstojně.

Proto se touto cestou obracíme na příznivce naší obce, na majitele chat a rekreačních objektů v obci i na širokou veřejnost, se žádostí o pomoc. Máme za to, že naše žádost je smysluplná.
Pokud se někdo najde a rád přispěje i malou částkou, budeme rádi. Případný kontakt je uveden na našich stránkách.Děkujeme.  

Viktor Podmanický starosta                                                Olga Čepelíková DiS  starostka sboru
Celý článek Informační e-mailVytisknout článek
Hasiči

Pertoltický Masopust 2006

Dne 25. února se v 10.00 hodin dopoledne se shromáždil u hasičské zbrojnice zvláštní hlouček lidiček. Všichni byli tak trochu rozjaření, rozevlátí a měli na sobě podivné kostýmy. Konal se totiž již podruhé za novodobé období sboru dobrovolných hasičů masopustní průvod. Ten první jsme podnikli v roce 2004 a bylo to poprvé po 43 letech, co se v naší vesnici masopustní průvod konal.

Letošní veselí jsme odstartovali opět u hasičské zbrojnice. Tady se všechny masky shromáždili a vyčkávali na příchod starosty obce pana Josefa Valáška, aby jim udělil povolení vstoupit do vesnice a konat masopustní veselí. Masek tu bylo nepočítaně od prasátka a slepiček přes květinářku, švadlenu, ponocného až po selku s rychtářem. Potom co starosta svou květnatou staročeštinou povolení vstupu udělil, putoval průvod od domu k domu, zpíval, tančil s hospodyněmi i hospodáři a přál bohatou úrodu a dobrý rok. Než celý průvod obešel všechna stavení, byl už večer.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.
Celý článek Informační e-mailVytisknout článek
Hasiči

Kácení Máje 2006

Již více jak pět let náš sbor pravidelně před pálením čarodějnic postaví na návsi Májku. Každý rok je o něco vyšší. A protože jsou dnešní hasiči krapet pohodlnější něž před lety, staví se Májka pomocí zemědělské techniky a ne lany a silnými pažemi jako dříve. Májka zdobená věncem z chvojí, barevnými třásněmi a zakončená březovou špičkou zdobí vesnici do konce května. Potom je slavnostně skácena. Letošní kácení připadlo na sobotu 27. května. Počasí si trochu postavilo hlavu a celý den i celý večer pršelo. Ale i tak se na sklonku dne na návsi sešlo přes třicet zvědavců, kteří chtěli vidět, poslední minuty letošní Májky. Svobodní chlapi vzali do rukou starou rezavou pilu a bravurně Májku podřízli a poslali k zemi přesně do místa mezi vývěsními tabulemi a autobusovou zastávkou. Potom si ji naložili na ramena a odnesli se slávou na fotbalové hřiště. Plánovaný velký oheň se musel tentokrát odložit na jindy a diváci se uchýlili do kabin místního fotbalového klubu a zpívali, pili a veselili se tu až do pozdních hodin.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.Celý článek Informační e-mailVytisknout článek
|0-15 |15-30 |30-33 |


 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Věříte ve zlepšení zdravotnických služeb po převzetí Nemocnice Frýdlant s.r.o. společností KNL, a.s.?

ANO (69 hl.)
 
ČÁSTEČNĚ (66 hl.)
 
NE (66 hl.)
 
NEVÍM (61 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 262
VOLBY
Nejvíce čtete
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz