Table 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't existTable 'c7pertoltice.rs_klik_rekl' doesn't exist Oficiální stránky obce PERTOLTICE
       
Hlavní menu
Tipy
Obecní knihovna
ON-LINE
  • Pro nabídku knih z obecní knihovny
    Dolní Pertoltice prostřednictvím internetu klikněteZDE.
  • Odkaz pro registrované členy.
    Pro přehled vypůjček a zjištění Vašeho aktuálního stavu rezervací klikněte ZDE.
Info
  • K prohlížení souborů ve formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalován prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    Pokud ho nemáte, můžete si ho stáhnoutZDE.
Výlet do ZOO a Botanické zahrady 2009 - 19
Výlet do ZOO a Botanické zahrady 2009
zobrazení: 2948
známka: 0
 

Kniha návštěv

*


*

 

bbCode, smajlíci

Vedení obce upozorňuje, že texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace mohou být smazány.

Zpráv celkem: 116

[1] 2 3 4 5 6 7 | Starší

ANONYM 13:08 - 1.9.2020
Dobrý den je tu někdo kdo má pilu katr děkuji

Zdenka Halounová email 20:53 - 24.3.2019
Vážený pane Boumo,
o odvolání starosty opravdu neuvažujeme. Pro nás je důležitá práce starosty, kterou vykonává svědomitě a jeho soukromý život neposuzujeme a neodsuzujeme, jelikož je to jeho osobní záležitost. V příštím volebním období můžete kandidovat do zastupitelstva a ucházet se o post starosty obce a ukázat nám Vaše představy a vize o vedení obce.
Přeji hezký den.
Halounová Zdenka

Josef Bouma email 10:50 - 12.3.2019
Obecnímu zastupitelstvu.rnV poslední době se často stává, že starosta není na úřadě přítomen. Třeba minulý týden bylo zavřeno, zřejmě měl také jarní prázdniny. Starosta, který bydlí v jiné obci a nechodí mezi místní občany, nemůže mít přehled o potřebách a problémech místních lidí. Je na zvážení zastupitelů, zda tento arogantní a bezcharakterní člověk, má i nadále zůstat v této funkci.

Sokolová- Kovařičová Miloslava email 13:35 - 10.10.2017
Dobrý a hezký den,
Jak jsem v minulém dopise uvedla i letos jsem s rodinou navštívila svou rodnou obec (při návštěvě své sestry na chalupě v Bulovce).Již minule zmiňovaný úsek kolem silnice na Višňovou je stále hezky ,,strašidelný" , neupravený...V dnešní době není však nic složitého, najít si majitele těchto pozemků. Až na jednoho, jsou to místní občané a o to větší je to ostuda.Že p.K. Čapek z Raspenavy,Luční 721 na svůj pozemek kašle, dejme tomu, není místní, ale co třeba p. P.Šantroch ? Chápu,vidím i neupravené okolí jeho bydliště č.p. 182, to napoví mnohé, asi ho netíží zarostlé okolí silnice v Dol.Pertolticích, tudy on jistě nejezdí.A nikdo taky neví,že mu zde určitý úsek opatří. A vůbec, ví to on sám??? Nepotřebuje dřevo? Zde ho má dost, ne-li pro sebe, pak třeba na prodej, nebo nepotřebuje ani peníze?Nemám kompetence, ale pokud bych je měla , oslovila bych ho přímo, to mi věřte! I onoho občana z Raspenavy.Jako starostovy obce by mi šlo hlavně o obec, její vzhled a místní obyvatele. Ach jo !
Potěšilo mě, že nejbližší okolí našeho bývalého domu je letos o poznání upravenější, instalovaná kamera, dvůr posekaný...Ale okolí domu? Neposekáno a když, halda hnijícího sena na hromadě přímo u cesty do Nových Pertoltic. Vše je v lidech, je to o diskuzi, přístupu, domluvě.Obec roku ? Tak ta vypadá jinak, bohužel.
Potěšila mě p. Čepelíková ml., která má dům po p. Černém a zvelebuje jak dům, tak jeho okolí, nelze si s povděkem nevšimnout.
Věřte, chtěla bych psát jen samé hezké zprávy a to,že bydlím jinde ještě neznamená, že mi to je už všechno jedno. Tak zase třeba někdy jindy. Buďte zdráv a za rok nashledanou.
M. Sokolová - Kovařičová
10.10.2017

Podmnaický email 8:36 - 16.2.2017
Hezký den, vážená paní Sokolová, milá rodačko. Jsme potěšeni, že i po tolika letech jevíte o svou rodnou obec stále zájem. Pokusím se Vám odpovědět krátce na to, co Vás po návštěvě naší obce trápí nejvíce. Položila jste otázku, zda je problém napravit stav, který ve svém příspěvku popisujete. Nebyl by, pokud by pozemkové parcely vlastnila obec. Ale není tomu tak, ke škodě všech. Náprava toho, co popisujete, je složitá. Jak jistě víte, každý pozemek má svého majitele. Ať je to stát, obec, kraj, právnická či fyzická osoba. Zdá se Vám, že můžeme lehce upravit Vámi označený úsek v Dolních Pertolticích tak, aby nenarušoval vzhled obce. Dále máte dojem, že je pravděpodobně mimo náš zájem, protože se nejedná o centrum obce. Bohužel s Vámi nemohu souhlasit. Právě s odkazem na výše uvedené, musím konstatovat, že v předmětné lokalitě vlastní obec pouze dva malé pozemky – o celkové výměře 269m2. A na těchto se žádný nálet nenachází. To, jak pozemkové parcely vypadají dnes, po mnoha letech neprováděné údržby, nás sice neoblažuje, ale zároveň však nemá starosta příliš možností, jak tuto situaci řešit. Jediné, čeho jsme mohli dosáhnout, bylo to, že se provedla ve spolupráci s krajskou správou silnic prořezávka náletů a křovin v úsecích, které vlastní obec, či u těch, které se nachází v ochranném pásmu komunikace ev.č. III/0357. Bohužel se jedná většinou o část obce v zastavěném území obce, kde platí to, že hranice pozemkové parcely vlastníka sousedí přímo s tělesem komunikace. Pokud by se prováděly práce v celém úseku, a to neoprávněně, následovalo by řízení proti obci, neboť bychom zasáhli do vlastnických práv. Což je nemyslitelné. Obec každoročně vyvěšuje veřejnou vyhlášku, kterou vyzývá vlastníky k údržbě pozemků ( viz odkazy na úřední desce). Vymahatelnost provedení úkonů, směřujících k údržbě zanedbaných pozemků je však téměř nulová.
Plně s Vámi souhlasím, že úseky dělají ostudu. Ale je to ostuda jejich vlastníků. Třeba si Váš příspěvek někdo z nich přečte a následně adekvátně zareaguje. Tím by předešel Vašemu letnímu zklamání a přispěl by k hezčímu vzhledu naší obce.
S pozdravem
Viktor Podmanický

Sokolová( Kovařičová) email 15:10 - 14.2.2017
Dobrý den,jsem rodačka z Pertoltic, žila jsem zde 21 let od narození.Pak dalších 20 let jsem s rodinou jezdila k rodičům.Ti už,bohužel,zemřeli a tak není důvod se do těchto končin vracet,vzpomínky mám ve svém srdci a jsou nepřenosné.Nedávno nás vítr zavál na obhlídku našeho rodného domu, který chátrá a je to smutný pohled. Pro současné majitele(žijící kdesi v cizině) to asi byla jen investice bez citového závazku. To Vám za vinu nedávám, i když mě to mrzí a mé přání, aby v domě bydlel místní občan, nemůžete vyplnit.Co ale můžete je, upravit náletové dřeviny a neudržovaná křiviska kolem silnice od hospody směr Višňová (tam,kde býval domek vodárny je to nejhorší). Nebála jsem se tudy v minulosti jít v noci od autobusu,( pracovala jsem v nemocnici),nebo ze zábavy. Dnes bych tímto úsekem nešla ani omylem sama.Je problém to napravit ?dřevo využít na cokoliv? třeba na otop atd.?Zanedbaný úsek by jistě prokoukl, prosvětlil, vyschl a zkulturnil se.Vždyť obec není jen okolí hospody, obecního úřadu - tedy centra , ale i tyto úseky Vám patří do péče a starostlivosti . Dělají však ostudu, to mi věřte. Jinak zdravím všechny vrstevníky , kterým je dnes 60-65 let (K.Čepelík, J.Šlemr....a ostatní, co mě pamatují.Zase v létě Vaší- mojí vesnici navštívím. Budu zklamaná????? Uvidíme.Mějte hezké dny a sledujte sv é okolí, líbí se Vám? Jste ale starosta !

Karel MLýnek email 11:57 - 12.6.2015
Dobrý den,
nevíte někdo náhodou o větrném mlýnu co stál v obci, severně nad č.p. 169-170.
Děkuji

Podmanický 7:42 - 9.4.2015
Hezký den, pokusím se reagovat na Váš dotaz, byť není úplně zřejmé, čeho se dotaz přímo dotýká. Při posledním výpadku dodávky elektrické energie, bylo postupováno obvyklým způsobem. Pokud dojde k situaci, podobné té, která nastala – tedy k přerušení dodávky pro celé území obce, je postupováno ze strany vedení obce zcela standardně. Starosta obce nahlásí telefonicky předmětnou poruchu na dispečink společnosti ČEZ Distribuce,a.s., na známé tel.číslo 840850860.Informace o poruše je poté předána pracovníkům společnosti, kteří působí v terénu. Ještě se nestalo, abych obdržel informaci o tom, kdy bude porucha odstraněna. Byť je při ohlášení poruchy vždy uveden kontaktní telefon pro nahlášení aktuálního stavu způsobu řešení opravy - dodávky, ještě nikdy jsem nedostal zpětně informaci o termínu obnovení dodávky. Proto nemohu bohužel zodpovědět dotazy občanů, které směřují k této informaci. Pro úplnost uvedu přehled komunikace a úkonů starosty a místostarosty během poslední události: prvotní nahlášení závady 18:14, následuje hlášení rozhlasem - bohužel nedostatečné, 18:31 -18:44 - sms občanům, místostarosta objíždí katastr- aby prověřil stav, vyhledal krizová místa ( popadané stromy,apod.), 19:55 předána na dispečink další informace, že většina obce již dodávku má, ale střed obce nikoliv, druhý den 10:51 informace o stále trvajícím stavu na dispečink ČEZu - urgence, 11:00 – oslovení firmy EMJ,s.r.o., ve Frýdlantě, zda by nepřijeli nahodit onen potřebný jistič v rozvaděči, 14:01 – pokyn hasičům, aby objeli domácnosti s elektrocentrálou.
V období, které již ohrožovalo dostatečný chod mrazících zařízení v domácnostech, byl vydán pokyn našim hasičům, aby se spojili s jednotlivými postiženými domácnostmi a nabídli vám připojení těchto zařízení na elektrocentrálu. Tak, aby se omezily případné škody na uložených potravinách. Jak výše uvedeno.
V souvislosti s touto problematikou si dovolím ještě poznamenat, že dodávka elektrické energie do jednotlivých domácností, se děje na základě dvoustranné smlouvy mezi odběratelem a poskytovatelem. Do tohoto smluvního vztahu nemůže nikdo vstupovat. Ani starosta obce. Správně postupovali Ti, kteří i přes první nahlášení poruchy starostou obce, kontaktovali dodavatele též samostatně. Obnovení dodávky elektrické energie u několika objektů v centru obce trvalo opravdu dlouho. Jedinou odpovědí na urgence, bylo to, že pracovníci jsou v terénu a všechny poruchy řeší podle harmonogramu. Chápu, že si představujete, že pokud někam zavolá starosta obce, vše se rázem vyřeší. Mohu Vás ujistit, že tomu tak, a to v mnoha případech není. Pokud jste zaznamenal/a/, či víte o nějakých možnostech, kterými by se dosáho zlepšení stavu řešení podobných situací, budeme rádi za jejich předání.Bude naprosto vítáno.
Poslední část Vašeho příspěvku se dotýká podoby hlášení místním rozhlasem. Zde souhlasím s tím, že hlášení nebylo srozumitelné. Kontaktovali jsme dodavatele, aby v záruční době odstranil tuto závadu. Věříme, že bude opraveno k naší společné, plné spokojenosti.

ANONYM 14:47 - 3.4.2015
Dobrý den,při poslední krizové situaci nám chybělo nějaké řešení ze strany obce!Proud nám nešel mnoho hodin, bez nějaké reakce z obce.Udělalo se něco pro občany, jak píše kolega..hlášení také nic moc,že??

Podmanický 12:22 - 2.4.2015
Hezký den, děkujeme za Vaši pozornost a spolupráci při řešení problematiky, kterou uvádíte.O problému pochopitelně též víme. A již jej řešíme.Lépe řečeno - okamžitě jsme nahlásili dodavateli předmětnou nefunkčnost rozhlasu při přímém hlášení. Společnost, která zařízení v obci namontovala, nese záruční opravy i náklady na svých bedrech.Věříme, že rozhlas bude pracovat tak, jak má, neboť to nebyla zrovna malá investice. A jak správně podotýkáte ve svém příspěvku, má sloužit zejména k ochraně obyvatel. K jejich včasnému a úplnému varování.Dále věříme, že bude, a to v co nejkratší době oprava rozhlasu provedena a Vy budete v dalším období spokojen s kvalitou příjmu.K varování obyvatelstva uvádím ještě pro Vaši informaci, že výstrahy, které jsou vydávány najdete na webových stránkách - pravá strana hned pod znakem obce.S pozdravem.Podmanický

Tomas Kloz email 22:06 - 1.4.2015
Dobry den, vcerejsi hlaseni, to jest 31.3. 2015, nebylo nikterak srozumitelne a vzhledem k tomu, ze se jedna o zarizeni pro krizove situace, tak jsem ocekaval, ze bude srozumitelne a nebude slyset pouze jen nejake piskani a sem tam nejaky hlas, ktery neco drmolil. Tehoz dne byl hlasen silny vitr a nevim, jestli ta zprava byla varovani nebo jen nejake hlaseni. S pozdravem Tomas Kloz

podmanický 20:45 - 23.12.2014
Hezký den také Vám.Též přeji vše nej do roku 2015.Podmanický

Chrudoš 15:19 - 23.12.2014
Pane Podmanický, děkuji za informaci. Již jsem měl tu čest si cestu projít. Je to příjemné jít zase do lesa touto cestou. Krásné svátky a hezký nový rok 2015.

Pajkrtová 18:43 - 19.11.2014
Dobrý den, paní Brokešová, ráda Vám nějaké informace poskytnnu, chcete-li, zavolejte na číslo 608 517 629. S pozdravem, M.Pajkrtová

Podmanický 17:57 - 12.11.2014
Informace pro Chrudoše.Pěšina je zprovozněna, úsek prořezán.Při pohybu na pěšině je však třeba dbát opatrnosti, neboť se v trase průchodu nalézají zbytky kořenových systémů.V.P.

Pajkrtova 19:00 - 11.11.2014
Dobrý den,ráda vám nějaké informace poskytnu. chcete-li zavolejte na čislo 608517629. S pozdravem M.Pajkrtova.

ANONYM email 23:58 - 7.11.2014
Dobrý den, není zde někdo, kdo by si pamatoval na pana Jaroslava Pecháčka (1924-1995), který část života pobýval v Pertolticích. Byl to můj děda a ráda bych se o něm něco dozvěděla. S mým otcem se nestýkali, snad jen 5x. Předem děkuji za nějakou informaci. S pozdravem Jana Brokešová (Pecháčková)

Podmanický 9:53 - 10.9.2014
Hezký den.Opakovaná prořezávka bude provedena v době vegetačního klidu.Počítám s tím, že naši pracovníci do konce měsíce října, úkol splní.Děkujeme za dotaz.S pozdravem.Podmanický

Chrudoš 23:03 - 9.9.2014
A kdy bude provedena ta prořezávka pěšiny?

[1] 2 3 4 5 6 7 | Starší


 
 

Ochrana obyvatelstva
Informace pro občany.
PODPORUJEME
DĚKUJEME
ikonka nadační fond Ledňáček
Obec Pertoltice na Facebooku.
  • 201411182028_fb
Anketa
Od 2/2021 bude mít i široká veřejnost možnost nechat se očkovat proti nemoci Covid-19. Necháte se očkovat?

ANO (432 hl.)
 
NE (231 hl.)
 
ZATÍM JSEM NEUVAŽOVAL/A (261 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 924
VOLBY
         

© 2006 Obec Pertoltice
adminlubojaty.cz